Kurs autobusu

tel. kom. 511-783-966

sekretariat@sppieszcz.pl

•   Wicemistrzostwo powiatu dziewcząt w koszykówce - Obrazek 1

Dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Zawody zostały rozegrane 17 grudnia w nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żukowie. W turnieju udział wzięło sześć drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup eliminacyjnych. Dziewczęta z Pieszcza w grupie A wygrały dwa spotkania i z pierwszego miejsca awansowały do meczu finałowego.

Wyniki meczy grupy A:

SP Pieszcz – SP Staniewice 20 : 4

• Wycieczka do Yellow Parku w Koszalinie. - Obrazek 1

Dnia 12.12.2018r dzieci z klas 0 – IV Szkoły Podstawowej w Pieszczu wzięły udział w warsztatach i pokazach edukacyjnych w Yellow Parku w Koszalinie, podczas których bawiły się i zgłębiały tajniki nauki.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "List do św. Mikołaja" przedstawiały one, krótką historię pisma. Dowiedzieliśmy się na czym pisano zanim wynaleziono kartkę papieru, czym pisano zanim wynaleziono długopis? Uczniowie pisali rylcem na glinianych tabliczkach, a także gęsim piórem i stalówką. Wykonali również egipskie hieroglify. Dzieci miały też czas na chwilę relaksu w strefie zabawy.

• Mikołajkowy wyjazd do Multikina - Obrazek 1

Dnia 4.12.2918r dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III wybrali się do słupskiego Multikina na film pt. „Grinch”. Obejrzeliśmy historię zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia. Była to zabawna, pełna ciepła, uniwersalna, oszałamiająco sfilmowana historia świąteczna z olbrzymią dawką optymizmu.

Magdalena Ochocka-Gastół

• Bohater Tygodnia - DOMINIK - Obrazek 1

Kolejnym Bohaterem w naszym przedszkolu był Dominik. Jak przystało na bohatera Dominik cieszył się dodatkowymi względami, przyniósł zdjęcia rodzinne, pamiątki, ulubione książki i opowiedział o tym co lubi. Dominika odwiedził również gość, a była nim jego kuzynka Klaudia, uczennica szkoły plastycznej. Opowiedziała o swojej pasji i szkole, pokazała swoje prace i wspólnie z dziećmi wykonała przepiękne kartki świąteczne a dla naszego bohatera stworzyła piękny portret. Na zakończenie Dominik z Klaudią przygotowali dla nas słodki poczęstunek.

• Pracowity tydzień w przedszkolu. - Obrazek 1      Wykonywanie kartek na konkurs, wizyta w Multikinie na bajce „Grinch”, strojenie choinki, rodzinki Bartusia i oczywiście zajęcia edukacyjne ;).

•

Proponuję Ci napisanie listu do św. Mikołaja. Niech to będzie zupełnie inny list.

Zawarte w nim treści niech płyną z serca, szczere i prawdziwe. Rozstrzygnięcie konkursu po Nowym Roku.

Bibliotekarz

Beata Wrotniak