Nawigacja

Absolwenci

 • 22 luty 
  Dzień Myśli Braterskiej

  „ Przyjaźń jest największym darem, jaki mądrość może ofiarować, 
  aby uczynić całe życie szczęśliwym”. Z okazji Dnia Myśli Braterskiej 
  życzymy prawdziwych przyjaźni i samych radosnych dni.  
  3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki”
   oraz 
                                          dh. Agnieszka Dyrcz i pwd.Małgorzata Banasiak 


      Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki” SP w Pieszczu przez kilka dni przygotowywała niespodzianki przybliżające ideę DMB. Wspólnie z kolegami i koleżankami przygotowała „mapę przyjaznych myśli”, które zostały zamieszczone na szkolnej gazetce. Bardzo nam zależało, aby cała społeczność szkolna i lokalna dowiedziała się o tym szczególnym dniu oraz, aby jego idea towarzyszyła nam każdego dnia.  Przygotowaliśmy „ ciasteczka przyjaźni” dla całej naszej rodziny szkolnej oraz dla naszych przyjaciół  z poza szkoły. Mieliśmy przy tym dużo radości i wspaniałą zabawę. Udało nam się stworzyć rodzinną atmosferę, wszyscy zgodnie współpracowaliśmy i pomagaliśmy sobie wzajemnie. W czwartek 22 lutego obdarowaliśmy naszych kolegów i koleżanki naklejkami, przygotowanymi przez nas, upamiętniającymi Dzień Myśli Braterskiej.        Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
                                                                         dh. A. Dyrcz, pwd. M. Banasiak
  21.02.2018 20:19 | więcej »
 •       „W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.  Już  po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew”.  
        My również pragniemy uczestniczyć w tym wydarzeniu, dlatego dnia 20.12.2017r. o godzinie 10.35 gościliśmy  hm.Ryszarda Sobczaka i hm. Annę Cichawa, którzy  przybyli do Szkoły Podstawowej w Pieszczu, aby przekazać 3. Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej  Betlejemskie Światło Pokoju.  Pragnąc podzielić się ze wszystkimi przekazaliśmy BŚP Pani dyr Renacie Mazur -Wojciechowskiej, nauczycielom oraz mieszkańcom okolicznych miejscowości, dzieląc się radosną nowiną i przekazując wartości braterstwa i pokoju. 
             
                                                                       

    dh.A. Dyrcz, pwd. M. Banasiak

  21.12.2017 12:30 | więcej »
 • „ Człowiek jest wielki

  nie przez to, co ma,

  nie przez to, kim jest,

  lecz przez to,

  czym dzieli się z innymi.”

   

        Wolontariusze oraz 3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu kolejny raz zorganizowali akcję na rzecz osób potrzebujących wsparcia, pod nazwą „Świąteczna paczka”. Cieszymy się, że nadal możemy liczyć na mieszkańców, którym losy ludzkie nie są obojętne. Od Was drodzy Państwo uczymy się, że warto pomagać innym. Serdecznie dziekujemy wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie materialne i finansowe. Dzięki Państwa ofiarności udało nam się zorganizować 11 paczek dla rodzin z naszego środowiska. Bez Waszej ofiarności to by się nie udało!

         Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Panu  Zbigniewowi Melon- dyr. GS w Postominie, za pozwolenie na zbiórkę żywności w sklepach w Postominie i w Pieszczu, Pani Joannie Sobczyk, właścicielce sklepu ABC w Pieszczu oraz Państwu Bogumile i Jackowi Wituszyńskim, włascicielom sklepu ABC w Postominie.

            Dziękujemy i życzymy wszystkim wesołych, zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2016 Roku.

                                                                                     dh. Agnieszka Dyrcz, pwd. M. Banasiak

  21.12.2017 12:28 | więcej »

 •        Dnia 12.12. 2017r. wolontariusze, 3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki”( pwd.M. Banasiak) uczniowie kl. I i zespół teatralny ANIGAJ ( opiekun-J. Stempień), oraz uczniowie kl.II (opiekun- M. Ochocka -Gastół) z Zespołu Szkół w Pieszczu w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „ W różnorodności siła” udali się do Rodzinnego Domu Opieki „ Leśny Dworek” w Jarosłwcu ze świątecznym repertuarem. Zaprezentowaliśmy spektakl teatralny „ Pinokio” oraz kolędy i pastorałki. 
       Było nam bardzo miło, ponieważ wszyscy obecni właczyli się do wspólnego śpiewania kolęd i poczuliśmy niezwykłą atmosferę świąt. Czas upłynął nam bardzo szybko. Na pożegnanie złożyliśmy świąteczne życzenia: 
  „Zdrowia, radości, miłości i uśmiechu każdego dnia 
          w nadchodzącym Nowym Roku 2018”.
       Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Halinie i Lesławowi Zieniewicz, za poczęstunek i słodkie upominki. Miło nam było gościć u Państwa.
                                                                                       pwd. Małgorzata Banasiak
   
  18.12.2017 22:24 | więcej »


 • „Święta Bożego Narodzenia
   pachnące piernikiem i choinką, 
  rozbrzmiewające kolędą...
        Taka była wigilia w  3.Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „ Promyki”, która odbyła się dnia 08.12. 2017r. Zuchy i harcerze, w pierwszej części spotkania przystapili do pieczenia pierniczków i przygotowania innych dań wigilijnych w zespołach zróżnicowanych wiekowo. Miło było patrzeć jak starsi wspierali młodszych. Wszystkim sprawiło to wiele radości. Póżniej nadszedł czas na przygotowanie światecznego stołu. Przez cały czas towarzyszyły nam kolędy, których słuchaliśmy i śpiewaliśmy. Gdy dołączyli do nas rodzice, wspólnie zasiedlismy do wigilijnego stołu, wysłuchaliśmy Ewangelii odczytanej przez dh Agnieszkę Dyrcz, złożyliśmy sobie życzenia. Po kolacji czas spędziliśmy na wspólnym śpiewaniu kolęd i pląsach. 
                                                                                Pwd, M. Banasiak, dh. A. Dyrcz


   
  18.12.2017 22:20 | więcej »
 •      Pod takim hasłem odbyło się  nocowanie  w Szkole Podstawowej w Pieszczu w terminie 10.11.-11.11.2017r.  Organizacja biwaku udała się dzięki pozyskanym środkom z projektu Urzędu Gminy Postomino „ Zadanie publiczne w zakresie upowszechniania działań kulturalnych” pod tytułem „ W różnorodności siła”. Uczestnikami biwaku byli uczniowie kl. I i III SP oraz 3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki”. W pierwszej części spotkania odbyły się warsztaty  artystyczne z Panią Joanną Lisek, która  w wolnych chwilach własnoręcznie tworzy różne dekoracyjne rzeczy, w zależności od okoliczności. Swoim  hobby starała się zainspirować dzieci do twórczej pracy i z radością stwierdzam, że uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystapili do wykonania zadania. Z przygotowanych materiałów wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe i zabawne czapeczki. 
  Pani Asiu, bardzo serdecznie Pani dziękujemy!
     Następnym działaniem było przygotowanie kolacji. Do tego celu wykorzystalismy tostery i gofrownice. Uczniowie pracowali w dwóch zespołach, które nadzorowali starsi harcerze: Julia Stępień, Julia Czarnowska, Nikola Dziwisz i Łukasz Skrzypiec. Zadanie wykonaliście perfekcyjnie. Byłyśmy zachwycone Waszą współpracą i organizacją stanowisk pracy oraz  miejsca do degustacji przygotowanych dań. Wszyscy zasługujecie na miano „ MODZI I ODPOWIEDZIALNI”. Kolacja była wyśmienita i bardzo syta.
    Spać oczywiście poszliśmy nad ranem, a o 08.00 obudził nas szkolny dzwonek ( nie wiedziałyśmy,że macie takie duże oczy!).
                  pwd. M. Banasiak, dh. A. Dyrcz, dh. G. Kozera, dh. M. Zagorodnikow
   
  13.11.2017 17:12 | więcej »
 •        W piątek – 29 września 2017r. odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku harcerskiego sławieńskiego Hufca ZHP im. WOP.  W Domu Harcerza spotkali harcerzy, zuchy i instruktorzy, by wspólnie dać wyraz swojej gotowości do harcerskiej służby i realizacji zadań, które zaplanowano na rok 2017/2018. Zbiórkę rozpoczęto poprowadzonym przez druha Marka Jarosza apelem i odczytaniem rozkazu specjalnego, komendantki hufca druhny hm. Barbary Sobczak. Następnie uczestnicy Harcerskiego Startu udali się na Cmentarz Komunalny, by tradycyjnie oddać hołd poległym i pomordowanym w 1939 r. harcerzom – obrońcom Grodna. Po powrocie do siedziby hufca, wszyscy mogli posilić się pyszną grochówką i skosztować prawdziwie domowych wypieków.  My po raz pierwszy braliśmy udział w loterii fantowej i mieliśmy wiele trafionych losów. Do momentu losowania wszyscy byliśmy właścicielami nagrody głównej, która był rower. Czar prysł, po losowaniu... niestety w tym roku główna wygrana nie była nam dana. Było nam smutno, ale cieszyliśmy się szczęściem kolegi z innej drużyny. Był to dzień pełen wrażeń i do domów wróciliśmy dość zmęczeni,ale radośni.
                                                                       Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
                                                                                          pwd Malgorzata Banasiak
                                                                                            dh Agnieszka Dyrcz
  02.10.2017 20:01 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć