Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 570857
 • Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :)

  Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :) - Obrazek 1

 • Zmarł wieloletni nauczyciel i dyrektor Jerzy Gadek.

  Zmarł wieloletni nauczyciel i dyrektor Jerzy Gadek. - Obrazek 1     Z głębokim żalem informujemy, że 14 listopada 2018 r. odszedl od nas wieloletni nauczyciel i dyrektor naszej szkoły śp. Jerzy Gadek. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 16 listopada 2018 r. o godz.10.00 w kościele św. Jozefa w Koszalinie (przy Katedrze).

  Ceremonia pogrzebowa natomiast na cmentarzu w Koszalinie w kaplicy o godz.11.00.

  Zmarł wieloletni nauczyciel i dyrektor Jerzy Gadek. - Obrazek 2

 • 100-LECIE  NIEPODLEGŁEJ  POLSKI

      100-LECIE  NIEPODLEGŁEJ  POLSKI - Obrazek 1

  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.  Podczas setnej rocznicy  odzyskania niepodległości  czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.  

      Dziewiątego listopada o godzinie 11.11 w naszej szkole rozpoczął się uroczysty apel z okazji 100-lecia niepodległości naszego państwa. Solidarnie wraz z tysiącami uczniów z innych szkół odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. Uczniowie klas VI, VII i VIII SP pod kierunkiem Pani Małgorzaty Banasiak , Lubomiry Łyczko i Agnieszki Dyrcz  przygotowali przedstawienie historyczne , które przybliżyło nam okoliczności odzyskania upragnionej wolności. Pieśni patriotyczne : ,,Ojczyzno ma’’, ,,Biały krzyż’’, ,,Rozkwitają pąki białych róż’’ oraz ,,Rota’’ uświetniły występ naszej młodzieży szkolnej. Na zakończenie Pani Dyrektor Renata Mazur –Wojciechowska podkreśliła ogromne znaczenie wolności w życiu każdego człowieka oraz niepodległego , suwerennego ,własnego państwa. Taka żywa lekcje historii o naszej niepodległości zostanie na długo w naszej pamięci i w naszych sercach.

                                                                                                          Lubomira Łyczko

 • XIII Pomorski Bieg Niepodległości

           XIII Pomorski Bieg Niepodległości - Obrazek 1 

          Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Pieszczu w składzie: Amanda Zielonka, Szymon Pakos i Adam Sil-Rudzki uczestniczyła w XIII Pomorskim Biegu Niepodległości.  Bieg odbył się 9 listopada na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce i został zaplanowany, jako wydarzenie edukacyjno-sportowe dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Zawody składały się czterech połączonych konkurencji: strzelania do tarczy z kbks (odległość do tarczy 50m.) biegu na orientację (dystans 8-9 km), testu historycznego ( okres 1768-1921) i rzutu granatem do wyznaczonego celu. Nasza drużyna w końcowej klasyfikacji zajęła II miejsce spośród 14 pomorskich i zachodniopomorskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  Artur Struś

                                            

 • Nikola i Amanda mistrzyniami powiatu.

  Nikola i Amanda mistrzyniami powiatu. - Obrazek 1     

      Nikola Dziwisz i Amanda Zielonka reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu zdobyły I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym. Nasze dziewczęta dzięki tej wygranej uzyskały awans do regionalnego etapu rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

             Wyniki meczy w turnieju dziewcząt:

  SP Lejkowo – SP Malechowo 2 : 3

  SP 3 Sławno – SP Pieszcz 0 : 5

  SP Lejkowo – SP3 Sławno 5 : 0

  SP Malechowo – SP Pieszcz 1 : 4

  SP Lejkowo – SP Pieszcz 1 : 4

           Klasyfikacja końcowa:

  I – SP Pieszcz

  II – SP Malechowo

  III – SP Lejkowo

  IV – SP 3 Sławno

              W rywalizacji chłopców najlepszą drużyną okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie w składzie: Wiktor Kwiatkowski (zawodnik UKS ,,Czarni” Pieszcz) i Paweł Laskowski. Na drugim miejscu uplasował się zespół SP w Lejkowie. Trzecie miejsce przypadło chłopcom z SP w Niemicy a czwarte uzyskali zawodnicy SP w Malechowie. 

 • Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Zalejka” z Białorusi

  Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Zalejka” z Białorusi - Obrazek 1     

      29 października naszą szkołę odwiedził Zespół Pieśni i Tańca „Zalejka” z Mińska na Białorusi. W trakcie występu zaprezentowano białoruskie pieśni i tańce ludowe, przepiękne stroje i układy taneczne pod kierunkiem Pani Alioni Toumilowicz i Pani Hanny Piotrowskoye. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem talentu jaki posiadają ci młodzi ludzie. Na koniec wspólnie podziękowaliśmy im gromkimi brawami i zaprosiliśmy na następny występ.

  Marzena Juszczyk

 • Pasowanie na Starszaka

  Pasowanie na Starszaka - Obrazek 1

   „Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani, dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie PASOWANIE…” Takimi słowami dzieci z grupy „Kangurki” w dniu 29.10.2018r. powitały gości na Uroczystości z okazji Pasowania na Starszaka. Wszystkie starszaki pięknie się zaprezentowały, potem nastąpiło uroczyste Ślubowanie oraz Pasowanie na Starszaka. Każde dziecko otrzymało również dyplom oraz wiele upominków. Uroczystość zakończono zaś słodkim poczęstunkiem. Dzień ten zapewne na długo pozostanie w pamięci starszaków oraz ich rodziców.

                                                                                                                        Kornelia Pituła

   

 • Spotkanie z piosenką nie tylko religijną „ Pro Laude Tua”.

  Spotkanie z piosenką nie tylko religijną „ Pro Laude Tua”. - Obrazek 1

      Zespół muzyczny „ Promyczki” odwiedził szkołę w Smołdzinie, gdzie odbyły się spotkania z piosenką poświęcone pamięci św. Jana Pawła II. Dzieci klasy III i IV zaśpiewały piosenki religijne „ Bóg jest tu, Bóg jest tam”, oraz „ Pioseneczkę dla Boga”. W kategorii soliści utwór „Fundament”- o Janie Pawle II zaprezentowała Patrycja Zagorodnikow. Wszystkie dzieci dostały atrakcyjne nagrody, które zostały wręczone w niedzielę po mszy św. W imieniu całej grupy odebrała je Patrycja, gdyż zespół niestety nie mógł być obecny. Gratulacje dla wszystkich dzieci za piękny występ!

                                                                                                Monika Zagorodnikow

 • Dzień chłopaka w przedszkolu.

  Dzień chłopaka w przedszkolu. - Obrazek 1

              Przedszkolaki 3-4-latki świętowały „ Dzień Chłopaka” podczas, którego towarzyszyła im świetna zabawa. Z tej okazji dziewczynki wręczyły chłopcom papierowe kapelusze i gitary, w zamian mogły zobaczyć koncert „ Wyginam śmiało ciało” J Wspólnie upiekliśmy kruche ciasteczka, które smakowały wyśmienicie. Nasz dzień zakończył się radosnym tańcem i zabawą.

                                                                                    Monika Zagorodnikow

 • UMIEM PŁYWAĆ

     

  UMIEM PŁYWAĆ - Obrazek 1

  Od września 2018 r. uczniowie klas III Szkół Podstawowych z terenu Gminy Postomino uczestniczą w programie nauki pływania „UMIEM PŁYWAĆ”.

    Celem programu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie zajęciami uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytych pływalni oraz edukacja zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

      Uczniowie klasy III z Pieszcza uczestniczą w programie wspólnie z uczniami klasy III ze Staniewic, dzięki wspólnej nauce i zabawie między uczniami zawiązują się również relacje przyjacielskie, a oto efekty naszej pracy……

  Magdalena Ochocka - Gastół

 • Wielki sukces

  Wielki sukces - Obrazek 1

 • Ślubowanie klasy Isp

  Ślubowanie klasy Isp - Obrazek 1

 • Konkurs religijny.

        Nasze trzy uczennice godnie reprezentoway nasza szkołę. Klaudia Padewska ucz.kl.5 w kategorii kl.4-6 otrzymała wyróżnienie. Natomiast Ola Rogulska kl.7 w kategorii 7-8 i gimnazjum zajęła 3 miejsce.  Gabriela Bukowska kl. 7  w kategorii 7-8 i gimn. zajęla 2 miejsce. Oczekując na wyniki udałysmy sie na spacer po Koszalinie.

  Oto kilka zdjątek z czasu konkursu i pobytu w Koszalinie.

  Konkurs religijny. - Obrazek 1

 • Wieczornica  - ,,Pieśnią i wierszem o Niepodległej’’

  Wieczornica  - ,,Pieśnią i wierszem o Niepodległej’’ - Obrazek 1

   

        W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez państwo polskie w naszej szkole odbyła się uroczystość , na której uczniowie każdej klasy zaśpiewali wybraną pieśń patriotyczną oraz recytowali wiersze o miłości do ziemi ojczystej.

  Oto wybrany repertuar naszych uczniów:

  Kl. I i II  SP- pieśń ,, Jesteśmy Polką i Polakiem’’ , wiersz- ,,Katechizm polskiego dziecka’’ i ,,Polska’’

  Kl. III SP- pieśń  ,,Wojenko , wojenko’’, wiersz ,, Orzeł biały’’

  Kl. IV SP- pieśń ,, Wszystko , co nasze’’, wiersz ,, Ojczyzna’’

  KL. V SP – pieśń ,,Rozkwitały pąki białych róż’’, wiersz ,,Co kochasz’’

  KL. VI SP- pieśń ,, Szara piechota’’, wiersz ,, Opowiedz nam nasza Ojczyzno’’

  KL. VII SP- pieśń ,, Dziewczyna z granatem w ręce’’, wiersz ,, Polska’’

  KL. VIII SP-  pieśń ,, Niepodległość ‘’, wiersz ,,Nasze barwy’’

  KL.  III G.- pieśń ,, Biały krzyż’’, wiersz ,, Gawęda o miłości do ziemi ojczystej’’

   Występ wokalny zakończony został ,, Rotą’’ wykonaną przez wszystkich nauczycieli i pracowników  naszej szkoły.

     Uroczystość była prowadzona przez uczennice klasy III gimnazjum Amandę Zielonka i Julię Lisek, które po zapowiedzeniu pieśni przedstawiały genezę jej powstania. 

     Na  zakończenie  wieczornicy Pani Dyrektor Renata Mazur –Wojciechowska  nawiązując do burzliwej  historii naszego narodu ,zwróciła uwagę na ogromne  znaczenie rocznicy odzyskania Niepodległości  dla narodu polskiego. 

       Pieśni śpiewane wspólnie  przez nas o naszej  ukochanej , odzyskanej ojczyźnie na długo pozostaną w naszej pamięci i w naszych sercach.  

                                                                                                                                             Lubomira Łyczko

   

 • Szkolne rozgrywki w piłce nożnej.

  Szkolne rozgrywki w piłce nożnej. - Obrazek 1

                                         

           W minionym tygodniu odbyła się seria rozgrywek piłkarskich Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003-2005).

  Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z najstarszych klas, które swoje zawody rozegrały 9 października na boisku Szkoły Podstawowej w Malechowie. W zawodach udział wzięło 10 zespołów podzielonych na trzy grupy eliminacyjne. Dziewczęta z Pieszcza po losowaniu znalazły się w grupie z drużynami z Darłowa, Korlina i Malechowa.

  Wyniki meczy eliminacyjnych SP Pieszcz:

  SP Pieszcz – SP 3 Darłowo     6 : 0

  SP Pieszcz – SP Korlino           3 : 0

  SP Pieszcz – SP Malechowo   1 : 2

  Do półfinałów z grupy awansowały zespoły z Malechowa i Pieszcza.

           W meczu półfinałowym dziewczęta z Pieszcza pokonały po serii rzutów karnych SP Żukowo 1 : 0 i w finale turnieju ponownie zmierzyły się z piłkarkami z Malechowa. Tym razem zdecydowaną przewagę na boisku miały Pieszczanki, które po fenomenalnym strzale Nikoli Dziwisz objęły prowadzenie a kilka minut później podwyższyły wynik spotkania na 2 : 0. Dziewczęta zdobywając po raz pierwszy Puchar Starosty uzyskały awans do dalszych rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się wiosną 2019r.

            Skład zwycięskiej drużyny: Oliwia Chowaniak, Julia Czarnowska, Julia Lisek, Oliwia Szwiec, Anna Gołojuch, Julia Hutman, Kinga Zielonka, Nikola Dziwisz, Magdalena Mazurek i Amanda Zielonka.

            W środę 10 października swoje mecze eliminacji gminnych rozegrały drużyny dziewcząt i chłopców z rocznika 2006. Zawody w ramach Igrzysk Dzieci zostały rozegrane w Postominie z udziałem trzech zespołów dziewcząt i pięciu drużyn chłopców.

  Dziewczęta z Pieszcza po zwycięstwie 2 : 1 nad zespołem SP Staniewice i porażce 0 : 3 z SP Postomino zajęły w końcowej klasyfikacji 3 miejsce.

          Rywalizację chłopców drużyna z Pieszcza zakończyła na wysokim  II miejscu ustępując jedynie zespołowi gospodarzy z Postomina.

          Dzień później w Malechowie odbyły się rozgrywki chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej z udziałem 13 zespołów z terenu powiatu sławieńskiego. Chłopcy z SP w Pieszczu w grupie eliminacyjnej doznali porażki z SP Niemica 0 : 2 i SP 3 w Sławnie 0 : 1 kończąc tym samym turniej na miejscu IX-XIII.

 • ,,KĄCIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY’’

         ,,KĄCIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY’’ - Obrazek 1 

        Z okazji 100-lecia Niepodległości uczniowie  ósmej klasy przygotowali  ,,Kącik Niepodległościowy’’. Na lekcjach o tematyce patriotycznej z  wiedzy o społeczeństwie i godzinie wychowawczej zostały wykonane flagi i godła naszego państwa. Nasi uczniowie dla uczczenia tej wyjątkowej rocznicy ozdobili klasopracownię w kolory bieli i czerwieni. Na gazetce znalazły się nasze symbole narodowe, a na firankach kwiaty w naszych barwach narodowych. W takim klimacie na pewno na dłużej utkwi nam w pamięci znaczenie Święta Niepodległości.

                                                                                                                         Lubomira Łyczko

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 100-lecie Niepodległości

  100-lecie Niepodległości - Obrazek 1 

      Z okazji 100-lecia Niepodległości została przygotowana w naszej szkole wystawa . Uczniowie klasy ósmej  szkoły podstawowej  i trzeciej gimnazjum pod kierunkiem bibliotekarza Pani Beaty Wrotniak i nauczyciela historii Pani Lubomiry Łyczko przygotowali kącik Niepodległościowy.  Znalazły się na nim książki , albumy oraz różnorodne przeglądy historyczne dotyczące odzyskania niepodległości. Uczniowie oraz rodzice z łatwością mogą poczytać artykuły , które ich zainteresują, do czego serdecznie zapraszamy .W tym roku mija setna rocznica ,,odzyskania’’ naszego państwa. Polska  po 123  latach pod zaborami odzyskała własne tereny. Polacy po latach niezależność mogli porozumiewać się w ojczystym języku, kultywować własną tradycję i kulturę . Dzięki niezłomności naszych   przodków dziś mamy wolną i niepodległą Polskę.

                                                                                                                 Lubomira Łyczko

 • Nowy rok szkolny - nowe pomysły!

  Nowy rok szkolny - nowe pomysły! - Obrazek 1

      W trosce o zdrowie uczniów i minimalizowanie stresu uczniów oraz obniżenie hałasu w szkole, wspólnie ze społecznością szkolną podjęliśmy decyzję, o wdrożeniu wraz z nowym rokiem szkolnym  innowacji organizacyjnej „SZKOŁA BEZ DZWONKÓW.

      Po zakończonych zajęciach lekcyjnych nauczyciel dziękują uczniom za uwagę oraz wspólną pracę i rozpoczyna się przerwa Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mają możliwość  samodzielnego kontrolowania czasu pracy i odpoczynku, dzięki temu mają lepsze samopoczucie. Uczniowie od samego początku uczą się poczucia czasu i odpowiedzialności za wykonywane działania i są  zmotywowani do większej samodzielności. Uczą się dobrze gospodarować swoim czasem, a także rzetelnie planować i wykonywać różne czynności podczas zajęć lekcyjnych i przerw. Na korytarzach pojawiło się więcej zegarów tarczowych i rozkłady zajęć umożliwiające kontrolowanie czasu. Wiadomo- każda zmiana budzi lęk, ale  trzy tygodnie „W SZKOLE BEZ DZWONKÓW” utwierdzają nas w przekonaniu, że to bardzo, korzystna, dobra zmiana. W szkole jest zdecydowanie ciszej.  Uczniowie i nauczyciele punktualnie rozpoczynają i kończą lekcje. BRAWO MY!

  Dyrektor szkoły

  Renata Mazur-Wojciechowska

   

 • Uczniowie wybierają swój samorząd.

       Dnia 11 września w Szkole Podstawowej w Pieszczu odbyło się pierwsze zebranie Rady Uczniowskiej. Członkami Rady Uczniowskiej są uczniowie z trójek klasowych wszystkich oddziałów od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. W wyniku przeprowadzonych wyborów przewodniczącą Rady na rok szkolny 2018/ 2019 zastała Oliwia Szwiec a sekretarzem Gabriela Bukowska. Rada wyłoniła również Szkolną Komisję Wyborczą, której zadaniem będzie przeprowadzenie wyborów Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W jej skład weszły: Oliwia Szwiec, Gabriela Bukowska i Krystian Słodziński.

       W piątek 14 września minął termin zgłaszania Komitetów Wyborczych. Szkolna Komisja Wyborcza przyjęła trzy listy wyborcze, które powalczą o głosy i zaufanie uczniów i są to:

  1. ,,Klub Przyjaciół Myszki Miki”  w składzie:

                                                      Przewodnicząca – Anna Gołojuch

                                                      Sekretarz – Julia Lisek

                                                      Skarbnik – Oliwia Chowaniak

                                                      Członkowie Zarządu – Adam Rudzki i Sebastian Surma

  2. ,,Modliszki” w składzie:

                                                      Przewodnicząca – Aleksandra Wojciechowska

                                                      Sekretarz – Julita Wełnicka

                                                      Skarbnik – Victoria Kowal

                                                      Członkowie Zarządu – Tomasz Wiśniewski i Oskar Urbański

  3. ,,Promyczki” w składzie:

                                                     Przewodnicząca – Amanda Zielonka

                                                     Sekretarz Julia – Julia Hutman

                                                     Skarbnik – Kacper Surma

                                                     Członkowie Zarządu – Aleksandra Rogulska i Joanna Zielonka

          Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Pieszczu odbędą się 25 września (wtorek) na trzeciej godzinie lekcyjnej w sali nr 21.

                                                                                                        

                                                                                                                                    A. Struś

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć