Nawigacja

Absolwenci

 • Pomoc pedagoga szkolnego.

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

  Ponownie nadeszły trudne chwile, ale wiem, że i tym razem damy radę. Jeżeli będziecie potrzebowali wsparcia, konsultacji, pomocy psychologiczno- pedagogicznej w sytuacjach trudnych, rozmowy, pełnię dyżur pod nr tel. 508248467.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia. Pedagog szkolny, Małgorzata Banasiak

 • Szkoła Podstawowa z lotu ptaka :)

  Szkoła Podstawowa z lotu ptaka :) - Obrazek 1

 • Ślubowanie klas pierwszych.

  OD TERAZ JUŻ PRAWDZIWI UCZNIOWIE

     Dzień 23 października 2020 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem nie tylko dla najmłodszej klasy ale i całej szkoły. W tym dniu w trochę innych warunkach ale w tej samej ciepłej, przyjaznej i dostojnej atmosferze odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Pieszczu.

      Uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę. Wykazali swoją dojrzałość do bycia uczniem klasy pierwszej. Po tym egzaminie Pani dyrektor wielkim symbolicznym ołówkiem dokonał pasowania pierwszaków i przyjęcia ich do braci uczniowskiej naszej szkoły. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć dyplomów, prezentów i niespodzianek. Uczniowie zostali obdarzeni prezentami przez Wójta Gminy Postomino Pana Janusza Bojkowskiego, Radę Rodziców, młodszych kolegów i koleżanki, rodziców a uczennice z klas starszych przygotowały dla pierwszaków piękny układ taneczny. Wszystkim w imieniu pierwszaków i ich rodziców serdecznie dziękujemy.

       Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem z tortem okolicznościowym. Mimo okoliczności w jakich przebiegała ta niezwykła uroczystość jesteśmy pod wrażeniem piękna i dojrzałości naszych najmłodszych uczniów.

      Kochani pierwszoklasiści życzymy Wam, aby czas spędzony w Szkole Podstawowej w Pieszczu był piękną przygodą i podrożą po tajnikach wiedzy. Dbajcie o siebie, słuchajcie nauczycieli i wspierajcie się wzajemnie. 

 • Ball Jesienny.

  W piątek 16.10.2020r. w grupie starszaków odbył się Bal Jesienny. Bal rozpoczął się pokazem mody "Kolekcja Jesień 2020". Dzieci brały udział w wielu zabawach i konkursach. Nie zabrakło również wspólnych pląsów i tańców.

  Dziękuję rodzicom za przygotowanie pięknych, jesiennych strojów dla dzieci.

                                                                                                                      J. Zawadzka

 • Dzień Edukacji Narodowej

  DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ  W  PIESZCZU

   

       To dzień szczególny w kalendarzu nauczycieli i pracowników szkoły, bo uświadamia , że jesteśmy odpowiedzialni za rozwój młodych ludzi, ale i to , że jesteśmy ważni w ich życiu, bo jak powiedział Janusz Korczak: „ Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

       Pamiętali o tym wszyscy uczniowie naszej szkoły, a szczególnie uczniowie kl. VIII, którzy zgodnie ze szkolną tradycją, byli odpowiedzialni za organizację tego święta w naszej szkole.

       W tym roku ze względu na pandemię nie organizowano tradycyjnego apelu. Uczniowie najstarszej klasy mieli inne pomysły . Przygotowali mianowicie „Skrzyneczkę podziękowań” , do której wszyscy uczniowie naszej szkoły wrzucali karteczki z podziękowaniami dla nauczycieli i pracowników szkoły. Wszystkie podziękowania zostały później zamieszczone na tablicy . Wiele emocji wzbudziła również tablica pod hasłem „Zgadnij kto to?”, na której uczniowie klasy VIII zamieścili stworzone przez siebie rymowanki – zgadywanki . Na przerwach w ramach „ Koncertu piosenek” wybrzmiewały utwory dedykowane nauczycielom i pracownikom. A na koniec , aby osłodzić ten dzień, uczniowie poczęstowali pięknie zapakowanymi i udekorowanymi babeczkami z życzeniami.

  A.B.

 • "Różowa wstążeczka"

  „Różowa wstążeczka” akcja profilaktyczna w naszej szkole.

       Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi . W tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. W ramach kampanii, cała społeczność naszej szkoły na znak solidarności z osobami chorymi na nowotwory dzisiejszego dnia  w akcencie różowej barwy zrobiła  sobie zdjęcie.

 • Sałatka w Zerówce.

  Pyszna witaminowa sałatka owocowa w wykonaniu dzieci z zerówki.

 • Dzień Chłopaka

 • Sprzątanie Świata

  Plastik? Rezygnuje. Redukuje. Segreguje pod takim hasłem przebiega 27 akcja Sprzątania Świata.

  Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w działania ekologiczne, zdobywali niezbędną wiedzę dotyczącą plastiku, segregowania odpadów i ich ponownego wykorzystania. Zajęcia kreatywne z wykorzystaniem zasobów Internet, filmu edukacyjnego, ukazały ogrom problemu jakim jest plastik. Dziękujemy Gminnemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Postominie za włączenie się w akcję i przekazania materiałów edukacyjnych naszym uczniom. Nasi najmłodsi ekolodzy dzielnie uczyli się jak segregować odpady, a Ci starsi podjęli wyzwanie jak ograniczyć zużycie plastiku. W dobie konsumpcjonizmu bądźmy świadomi i ograniczmy zużycie plastiku do minimum. Nasz postawa odpowiedzialnego ekologa miała dziś odzwierciedlenie w aktywnym działaniu – wszyscy wyruszyliśmy posprzątać nasz własny kawałek Świata. Dodatkowo podjęliśmy wyzwanie Fundacji Nasza Ziemi, której przesłaliśmy raport i fotorelacje z naszych działań.

  Barbara Zdyb

 • Komunikat Szkolnej Komisji Wyborczej

   

                   Powołana przez Radę Uczniowską Szkoły Podstawowej w Pieszczu Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Marcel Pituła i Bartosz Romanowski ogłasza, że

  do wyborów Zarządu Samorządu Uczniowskiego zgłosiły się następujące Komitety Wyborcze:

   

               KOMITET WYBORCZY ,,PROMYCZKI”

                                             Przewodnicząca: Joanna Zielonka

                                             Sekretarz: Dominika Tuwalska

                                             Skarbnik: Daria Pasternak

   

              KOMITET WYBORCZY ,,ZIELONE JASZCZURY” 

                                           Przewodniczący: Jan Kobus

                                           Sekretarz: Maciej Pieniążek

                                           Skarbnik: Łukasz Zjawiński

   

            Do 24 września (czwartek) zarejestrowane Komitety Wyborcze mogą prowadzić na terenie szkoły kampanię wyborczą. Wybory zarządu odbędą się 25 września od godziny 9.00.

 • Konkurs Biblioteczny

   Podczas trwającej pandemii, kiedy dzieci musiały uczyć się zdalnie, odbyły się dwa konkursy biblioteczne. Pierwszy polegał na tym, aby utworzyć jak najwięcej słów z wyrazu KORONAWIRUS. Drugi konkurs dotyczył podania jak najwięcej przykładów książek, które będą miały w tytule cyfrę. W konkursie wzięło udział czworo uczniów.Wszyscy zasłużyli na wyróżnienia z nagrodami. Byli to-Basia Juszczyk, Wiktoria Glina, Adam Lisek oraz Bartosz Rosiak. Wszystkim gratulujemy.

  Bibliotekarz Beata Wrotniak

 • Wybory

        W piątek 11 września w Szkole Podstawowej w Pieszczu odbyło się pierwsze zebranie Rady Uczniowskiej. Członkami Rady Uczniowskiej są uczniowie z trójek klasowych wszystkich oddziałów szkoły podstawowej. W wyniku przeprowadzonych wyborów przewodniczącym Rady na rok szkolny 2020/ 2021 zastał Marcel Pituła a sekretarzem Bartosz Romanowski. Rada wyłoniła również Szkolną Komisję Wyborczą, której zadaniem będzie przeprowadzenie wyborów Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W jej skład weszli: Bartosz Romanowski i Marcel Pituła.

      Do 18 września można zgłaszać Komitety Wyborcze, które będą uczestniczyć w wyborach Zarządu SU.  Karty zgłoszenia Komitetów Wyborczych można pobrać u członków Szkolnej Komisji Wyborczej lub opiekuna SU.  Wybory Zarządu SU odbędą się 25 września od godz. 9.00.

                                                                                                    Opiekun SU:

                                                                                                     Artur Struś

 • Narodowe Czytanie

  NARODOWE CZYTANIE

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PIESZCZU

  Narodowe Czytanie to cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W 2020 roku lekturą jest “Balladyna” Juliusza Słowackiego i jest to już IX odsłona Narodowego Czytania.

  To wydarzenie stało się tradycją również w naszej szkole i dlatego 7 września 2020 roku uczniowie wysłuchali fragmenty tego wspaniałego dramatu.

  Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  W tym roku Narodowe Czytanie z uwagi na sytuację epidemiczną odbyło się w innej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dlatego też uczniowie klas IV- VI słuchali wybranych fragmentów na lekcjach języka polskiego wyłącznie w swojej grupie klasowej. Natomiast uczniowie klas I- III zebrali się na szkolnej widowni i słuchali jak ich wychowawcy czytają fragmenty dzieła z podziałem na role.

  Alicja Bukowska

 • Tenis Ziemny

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

 • Witaj Szkoło!!!

  Szanowni Rodzice i Nauczyciele, Kochani Uczniowie.

   

       Przed nami nowy rok szkolny 2020/21. Rok wyjątkowy, stawiający przed każdym z nas olbrzymie wyzwania. Rok, w którym słowa „bezpieczeństwo”, „odpowiedzialność” i „solidarność” będą  towarzyszyły naszym myślom, planom i działaniom . To, że nie mogę spotkać się z Wami wszystkimi razem jest tez dowodem na odmienność sytuacji.

      Nie mniej jednak nowy rok szkolny to piękny moment, kiedy możemy postawić sobie nowe cele, nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Tu, w szkole możecie oprócz zdobywania wiedzy, umiejętności rozwijać swoje pasje i zainteresowania, pielęgnować stare przyjaźnie albo nawiązywać nowe. Tu naprawdę możecie być najlepszymi, jeśli tylko tego będziecie chcieli. Gwarantuję Wam, ze Nasi nauczyciele i Wasi rodzice z pewnością Was w tych dążeniach wesprą.

       W nowym roku szkolnym 2020/2021 życzę Wszystkim, aby był spokojny i bezpieczny, pozwalał na realizację marzeń, obfitował w sukcesy edukacyjne i wychowawcze, abyście drodzy uczniowie rozwijali swoje talenty i osiągali jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku mogli dumnie powiedzieć „Moja praca została nagrodzona”.

  Kochani jeszcze raz przypominam noście maseczki, myjcie ręce, zachowujcie bezpieczny dystans. Dbanie o siebie jest wyrazem solidarności wobec koleżanek, kolegów, nauczycieli, rodziców i dziadków. I mimo konieczności zachowania dystansu właśnie teraz potrzebna jest bliskość serca, troska o drugiego człowieka, dużo pozytywnego myślenia a ze strony rodziców zaangażowanie i współdziałanie ze szkołą.

  Z gorącym uściskiem przesyłam Wam ogrom pozytywnej energii !

  Wasza Dyrektor

 • Ubezpieczenie!!!

  Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie uczniów Szkoły Podstawowej w Pieszczu!

        Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy zobowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.

      W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, informuje Państwa że w roku szkolnym 2020/2021,  ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży naszej szkoły odbędzie się  indywidualnie przez rodzica /  opiekuna prawnego  w formie online, poprzez zarejestrowanie się i opłacenie składki na stronie nnw24.pl w Towarzystwie Ubezpieczeniowym UNIQA TU S.A. Na stronie tej znajdą Państwo szczegółowe warunki ubezpieczenia i niezbędne informacje.

        Przypominam, że ubezpieczenie NNW dziecka i wybór wariantu  jest dobrowolny.

  W przypadku jakichkolwiek pytań proszę dzwonić do Szkoły Podstawowej w Pieszczu

  nr tel. 59 8108696 lub 511 783 966.

  https://nnw24.pl/

   

  Dyrektor szkoły

 • Inauguracja Roku Szkolnego

  SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PIESZCZU.

         Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021. Z ogromną radością i niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami 1 września 2020 r. o godz. 9.00.  Wierzymy, że jesteśmy dobrze przygotowani na bezpieczny powrót do szkoły i prosimy abyście i Wy zachowali szczególne zasady bezpieczeństwa.  Inauguracja nowego roku szkolnego  nie rozpocznie się  wspólnym uroczystym apelem a spotkaniami z wychowawcami w klasach. Chcemy aby powrót do szkoły był bezpieczny dlatego ograniczamy do minimum udział w rozpoczęciu roku szkolnego osób z zewnątrz w tym rodziców uczniów.

  Uczniowie klas I-VIII i dzieci oddziałów przedszkolnych spotkają się z wychowawcami w salach:

  KLASA                   NR SALI          OSOBY OBECNE

  OP 3,-4- latki          2                  Wychowawca z  dziećmi i 1 rodzic każdego dziecka

  OP 5,-6- latki          26                Wychowawca z  dziećmi i 1 rodzic każdego dziecka

  Kl. I                         27                Wychowawca z uczniami i 1 rodzic każdego dziecka

  Kl. II                        24                Wychowawca z uczniami

  Kl. III                       23                Wychowawca z uczniami

  Kl. IV                       5                 Wychowawca z uczniami

  Kl. V                        29               Wychowawca z uczniami

  Kl. VI                       30               Wychowawca z uczniami

  Kl. VII                      4                 Wychowawca z uczniami

  Kl. VIII                     6                 Wychowawca z uczniami

   

  Poniżej planowany rozkład jazdy autobusu szkolnego w dniu 1 września 2020 r.


  Autobus 2

  Chudaczewko     08:10

  Mzaów                 08:15

  Wilkowice            08:20

  Staniewice         08:25

   

  Tyn                      08:30

  Pieszcz               08:35

  Pałówko              08:42

  Pałowo                08:45

  Pieszcz               08:50

   

  Przypominamy o konieczności założenia maseczki w autobusie.

  Do zobaczenia.

   

 • Pomoc materialna dla uczniów!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć