Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 947588
 • Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :)

  Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :) - Obrazek 1

 • 28 FINAŁ WOŚP

   

  „Pomagając innym pomagasz i sobie”

  16 stycznia o godz.10.00 w naszej szkole odbędzie się już 28 finał WOŚP. Bardzo prosimy o przynoszenie fantów na licytacje. Mile widziane ciasta. W tym roku zbieramy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

  Zapraszamy Rodziców oraz wszystkie osoby chcące wesprzeć WOŚP.

 • Wesołych Świąt

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie! Niech Nowonarodzona Maleńka Miłość umacnia w nas miłość, pokój, wiarę i krzepi nadzieję. Niech każdego z nas czyni prawdziwym Aniołem. Pięknych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia w miłej, rodzinnej atmosferze oraz wszelkiego dobra i pomyślności w Nowym Roku życzy dyrektor szkoły Renata Mazur-Wojciechowska.

 • V Bal Charytatywny "Przyjazna dłoń"

 • Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym

                              Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym

                                                                          

              Marysia Pieniążek i Hania Gastół reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu zdobyły I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym. Nasze dziewczęta dzięki tej wygranej uzyskały awans do regionalnego etapu rozgrywek Igrzysk Dzieci.

             Wyniki końcowe turnieju dziewcząt:

  I – SP Pieszcz

  II – SP Malechowo

  III – SP Niemica

  IV – SP Nr 3 Sławno

              W rywalizacji chłopców uczestniczyło siedem zespołów a drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Pieszczu w składzie: Maciej Pieniążek i Alan Janik zajęła II miejsce.

             Kolejność drużyn w turnieju chłopców:

  I miejsce SP w Niemicy

  II miejsce SP w Pieszczu

  III miejsce SP w Lejkowie

  IV miejsce SP w Malechowie

  V miejsce SP w Postominie

  VI miejsce SP Nr 3 w Sławnie

  VII miejsce SP w Ostrowcu

 • Dożywianie dzieci.

  Szanowni Państwo,

  prosimy o uregulowanie wpłaty na dożywianie dziecka/dzieci na m-c grudzień - 2019 roku 

  oraz informujemy, iż wpłaty na dożywianie na m-c STYCZEŃ - 2020 r. dokonujemy dopiero w STYCZNIU - 2020 roku ( do 12 stycznia ). Kwota ta wynosi: 19 dni x 3,00 zł = 57,00 zł.

 • Dożywianie dzieci

  Szanowni Państwo,

  prosimy o niezwłoczne uregulowanie płatności za dożywianie dziecka/dzieci w szkole za miesiąc GRUDZIEŃ - 2019 ROKU.

  Kwota ta wynosi: 15 dni x 3,00 zł  = 45,00 złotych.

  W przypadku pytań, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły - nr. tel. 598108696 lub 511783966.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Aktywnie na zajęciach z doradztwa zawodowego.

  AKTYWNIE NA ZAJĘCIACH Z DORADZTWA ZAWODOWEGO W KL. VII I VIII

  Jak planować pracę, współpracować w zespole i jak wykorzystać swoją kreatywność i innowacyjne myślenie uczyli się uczniowie klasy VII i VIII na zajęciach doradztwa zawodowego. Wykonywali zadania jakie powierzano kandydatom do pracy podczas rekrutacji na wolne stanowiska. Uczniowie świetnie sobie poradzili zarówno w zakresie planowania, współpracy jak i wykonania zadania. BRAWO!

 • Szkoła do hymnu

 • "X - dance", "Ekzezsise", "Khoroshki" - z Mińska

 • "Szkoła do hymnu"

  "Szkoła do hymnu"

  8 listopada 2019 r. nasza szkoła weźmie udział w akcji "Szkoła do hymnu". Cała społeczność szkolna o godz.11.11 wspólnie odśpiewa cztery zwrotki hymnu państwowego. Zapraszamy również wszystkich chętnych rodziców, dziadków i lokalnych mieszkańców. 11 listopada jest dniem wyjątkowym, pamiętajmy więc o uroczystym galowym stroju.

  Z poważaniem

  Dyrektor szkoły Renata Mazur- Wojciechowska

 • Zespołu Pieśni i Tańca „Zalejka”

    6 listopada o dzodzinie 10:00 naszą szkołę odwiedzi Zespoł Pieśni i Tańca „Zalejka” z Mińska. Jest to profesjonalny występ na który zapraszamy uczniów, rodzicóworaz mieszkańców okolicy. Wstęp jest cegiełką na działalność zespołu. Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych. 

 • Nasi uczniowie pamiętają ...

 • Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

  Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym – Pieszcz 2019  

   

  Nikola Dziwisz i Gabrysia Bukowska reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu zajęły I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.  Kolejne miejsca przypadły  dziewczętom z Postomina – II miejsce, Malechowa – III miejsce i SP Nr 3 w Sławnie. W kategorii chłopców  I miejsce wywalczyła drużyna SP Lejkowo, II miejsce SP Niemica, III miejsce ZSP w Malechowie, IV SP Nr 3 Sławno, V miejsce ZS w Ostrowcu i VI miejsce SP Postomino. Zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców będą reprezentować powiat sławieński w mistrzostwach regionu.

   

 • Ślubowanie przedszkolaków

  Ślubowanie przedszkolaków

  25 października odbyła się najważniejsza uroczystość dla najmłodszych dzieci w Szkole Podstawowej w Pieszczu. Tego dnia odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka oraz Starszaka. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, złożyły uroczyste Ślubowanie a następnie zostały pasowane przez Panią dyrektor i tym samym dołączyły do grona przedszkolnej społeczności. Na pamiątkę tej uroczystej chwili przedszkolaki otrzymały upominki od starszych kolegów i koleżanek, przybyłych gości oraz rodziców. Dzień ten zapewne na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i rodziców.

  Kornelia Pituła, Agata Jóźwik

 • "Minuta dla SM"

  „Minuta  dla SM” – Nasza Szkoła Solidarnie wspiera osoby chore na SM.

  Akcja pod hasłem „Minuta dla SM” została   zainicjowana przez  Fundacja Stwardnienie Rozsiane. Info z Gdyni. Motywem przewodnim akcji jest kolor pomarańczowy, będący kolorem-symbolem SM. Ideą akcji jest zrobienie sobie zdjęcia z pomarańczowym akcentem Celem działań  jest zwiększanie świadomości czym jest stwardnienie rozsiane, dzielenie się rzetelną wiedzą odnośnie tej choroby, a także namawianie pacjentów, żeby (niezależnie od zaawansowania choroby) nie rezygnowali ze swoich marzeń. Ze wszystkich zdjęć zrobionych w ramach akcji stworzona zostanie specjalna pocztówka, która będzie zaprezentowana podczas ogólnopolskiej Konferencji „SM- i co z tego” w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, zaplanowanej w dniach 9-10 maja. Odbędzie się wówczas także wystawa najciekawszych zdjęć wykonanych w ramach projektu.

  Nasza Szkoła aktywnie przystąpiła do akcji wykonując zdjęcie w barwach pomarańczowych oraz przeprowadzając profilaktyczne zajęcia wśród uczniów , zwiększające ich  świadomość dotyczącą SM.

  Stwardnienie rozsiane (łac. sclerosis multiplex - SM) to nieuleczalna choroba neurologiczna. Polega na tym, że układ odpornościowy funkcjonuje w sposób niewłaściwy i uszkadza osłonki komórek nerwowych w mózgu lub rdzeniu kręgowym. Pojawia się problem z przekazywaniem impulsów nerwowych, w efekcie organizm funkcjonuje w sposób niewłaściwy: np. nogi (choć zdrowe) nie mogą się poruszać, chory, polewając ręce zimną wodą, odczuwa ból, jakby lał wrzątek.  Szczególnie „niewidoczne” objawy dokuczają chorym – przewlekłe zmęczenie, zaburzenia wzroku, problemy z równowagą. Jeszcze kilkanaście lat temu diagnoza „stwardnienie rozsiane” stanowiła ogromne prawdopodobieństwo, że chory w krótkim czasie stanie się osobą głęboko niepełnosprawną. Szacowano, że co drugi młody człowiek na wózku inwalidzkim to osoba chora na SM. Dziś jest lepiej: rozwój medycyny oraz systematyczne zwiększanie dostępności do leczenia powodują, że coraz więcej nowo zdiagnozowanych chorych ma szansę na niemal w pełni aktywne życie. Nadal jednak w społeczeństwie pokutuje powszechne przekonanie, że SM prostą drogą prowadzi do głębokiej niepełnosprawności. Fundacja StwardnienieRozsiane.info zwraca się do pacjentów z hasłem: „SM – nie przekreślaj marzeń” Info

   Do akcji włączyło  się wiele szkół i instytucji, dołączamy i MY.

  Barbara Zdyb

   

 • Ślubowanie Klasy I

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie Klasy I .

   

  ŚLUBOWANIE KLASY I W PIESZCZU

                     Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Pieszczu. Do tej chwili przygotowywaliśmy się od pierwszego dnia nauki w szkole. Dzieci zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawały zasady panujące w tym nowym, ważnym dla nich miejscu, doświadczały szkolnego życia – jego smaku i koloru. Były pilne i pracowite. Wiedziały, że aby zostać pełnoprawnymi uczniami szkoły, trzeba udowodnić, że są tego godne. Uroczystość Ślubowania odbyła się 24.10.2019r. z udziałem rodziców, grona pedagogicznego, braci szkolnej i licznie przybyłych zaproszonych gości. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Pierwszaki popisały się piękną recytacją i śpiewem, wykazały się różnymi umiejętnościami i pomyślnie zdały swój pierwszy egzamin wobec całej szkolnej społeczności, swoich rodziców i gości. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie na flagę narodową. W rocie przysięgi uczniowie obiecali pilnie zdobywać wiedzę, dbać o dobre imię szkoły, swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tej doniosłej chwili, pani Dyrektor Renata Mazur - Wojciechowska, magicznym ołówkiem, dokonała pasowania uczniów, a następnie wręczyła pamiątkowe dyplomy. Uczniowie klasy I podziękowali również swoim rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i naukę. Miłym akcentem były upominki przygotowane i wręczone pierwszakom przez uczniów klas starszych, oddziałów przedszkolnych oraz przez zaproszonych gości, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością.

                   Uroczyste ślubowanie było ogromnym przeżyciem tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chwila ta na pewno pozostanie w pamięci uczniów na całe życie.

  M. Ochocka-Gastół

 • Niećpa 2019

  Niećpa 2019 – Akcja profilaktyczna w której uczestniczyli  Nasi Uczniowie

   

  W piątkowy  wieczór 4 października uczniowie Naszej Szkoły aktywnie uczestniczyli w corocznej  imprezie z cyklu „Niećpa 2019” organizowaną przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii. Niećpa to ogólnopolska idea, która skupia się przede wszystkim na profilaktyce uzależnień. Ideą tej akcji jest mówienie  i namawiamy młodych ludzi aby powiedzieli wspólnie „ nie” trzem uzależnieniom: nie dla narkotyków, nie dla picia alkoholu i nie dla palenia papierosów. Impreza zorganizowana w słupskiej Hali Gryfia przyciągnęła tłumy. Punkty konsultacyjne ze specjalistami działającymi na rzecz przeciwdziałania  uzależnieniom służyły poradami i specjalistycznymi informacjami dotyczącymi udzielania pomocy osobom zagrożonym uzależnieniami.

  Oficjalnie otwarcie imprezy rozpoczęła  zastępca Prezydenta Miasta Słupska Pani Marta Makuch, która powitała służby społeczne , organizacje pozarządowe  oraz zgromadzoną w Hali Gryfia młodzież z różnych Szkół.

  Występ zespołu STO % z Piotrkiem Nagielem - muzykiem, który współpracował z całą plejadą polskich gwiazd sceny rockowej, rozgrzała zgromadzoną publiczność i porwała do wspólnego śpiewania.

  Tegoroczną gwiazdą wieczoru był zespół Blue Cafe z wokalistą o niespotykanym głosie i charyzmie Dominiką Gawędą- Szczepanik. Największe przeboje, kostiumy, sceniczne show porwało każdego z miejsca. Przeżycia niezapomniane oraz muzyka na ustach towarzyszyły naszym uczniom tego wieczoru.

  Barbara Zdyb

 • Jesień zamknięta w słoiku.

  JESIEŃ ZAMKNIĘTA W SŁOIKU

  Kończąc tygodnikowy temat zajęć „Dary jesieni” uczniowie klasy I przygotowali kompoty z sezonowych owoców. Dzieci dokładnie umyły, obrały i pokroiły jabłka, śliwki, gruszki, maliny a następnie napełniały nimi przygotowane wcześniej słoiczki, odmierzyły również odpowiednią ilość wody do przygotowania słodkiej zalewy. Dzięki uprzejmości pani kucharki nasze przetwory zostały zapasteryzowane. To były wyjątkowo słodkie zajęcia!

  Magdalena Ochocka - Gastół

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć