Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 870587
 • Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :)

  Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :) - Obrazek 1

 • Szkoła do hymnu

 • "X - dance", "Ekzezsise", "Khoroshki" - z Mińska

 • "Szkoła do hymnu"

  "Szkoła do hymnu"

  8 listopada 2019 r. nasza szkoła weźmie udział w akcji "Szkoła do hymnu". Cała społeczność szkolna o godz.11.11 wspólnie odśpiewa cztery zwrotki hymnu państwowego. Zapraszamy również wszystkich chętnych rodziców, dziadków i lokalnych mieszkańców. 11 listopada jest dniem wyjątkowym, pamiętajmy więc o uroczystym galowym stroju.

  Z poważaniem

  Dyrektor szkoły Renata Mazur- Wojciechowska

 • Zespołu Pieśni i Tańca „Zalejka”

    6 listopada o dzodzinie 10:00 naszą szkołę odwiedzi Zespoł Pieśni i Tańca „Zalejka” z Mińska. Jest to profesjonalny występ na który zapraszamy uczniów, rodzicóworaz mieszkańców okolicy. Wstęp jest cegiełką na działalność zespołu. Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych. 

 • Nasi uczniowie pamiętają ...

 • Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

  Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym – Pieszcz 2019  

   

  Nikola Dziwisz i Gabrysia Bukowska reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu zajęły I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.  Kolejne miejsca przypadły  dziewczętom z Postomina – II miejsce, Malechowa – III miejsce i SP Nr 3 w Sławnie. W kategorii chłopców  I miejsce wywalczyła drużyna SP Lejkowo, II miejsce SP Niemica, III miejsce ZSP w Malechowie, IV SP Nr 3 Sławno, V miejsce ZS w Ostrowcu i VI miejsce SP Postomino. Zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców będą reprezentować powiat sławieński w mistrzostwach regionu.

   

 • Ślubowanie przedszkolaków

  Ślubowanie przedszkolaków

  25 października odbyła się najważniejsza uroczystość dla najmłodszych dzieci w Szkole Podstawowej w Pieszczu. Tego dnia odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka oraz Starszaka. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, złożyły uroczyste Ślubowanie a następnie zostały pasowane przez Panią dyrektor i tym samym dołączyły do grona przedszkolnej społeczności. Na pamiątkę tej uroczystej chwili przedszkolaki otrzymały upominki od starszych kolegów i koleżanek, przybyłych gości oraz rodziców. Dzień ten zapewne na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i rodziców.

  Kornelia Pituła, Agata Jóźwik

 • "Minuta dla SM"

  „Minuta  dla SM” – Nasza Szkoła Solidarnie wspiera osoby chore na SM.

  Akcja pod hasłem „Minuta dla SM” została   zainicjowana przez  Fundacja Stwardnienie Rozsiane. Info z Gdyni. Motywem przewodnim akcji jest kolor pomarańczowy, będący kolorem-symbolem SM. Ideą akcji jest zrobienie sobie zdjęcia z pomarańczowym akcentem Celem działań  jest zwiększanie świadomości czym jest stwardnienie rozsiane, dzielenie się rzetelną wiedzą odnośnie tej choroby, a także namawianie pacjentów, żeby (niezależnie od zaawansowania choroby) nie rezygnowali ze swoich marzeń. Ze wszystkich zdjęć zrobionych w ramach akcji stworzona zostanie specjalna pocztówka, która będzie zaprezentowana podczas ogólnopolskiej Konferencji „SM- i co z tego” w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, zaplanowanej w dniach 9-10 maja. Odbędzie się wówczas także wystawa najciekawszych zdjęć wykonanych w ramach projektu.

  Nasza Szkoła aktywnie przystąpiła do akcji wykonując zdjęcie w barwach pomarańczowych oraz przeprowadzając profilaktyczne zajęcia wśród uczniów , zwiększające ich  świadomość dotyczącą SM.

  Stwardnienie rozsiane (łac. sclerosis multiplex - SM) to nieuleczalna choroba neurologiczna. Polega na tym, że układ odpornościowy funkcjonuje w sposób niewłaściwy i uszkadza osłonki komórek nerwowych w mózgu lub rdzeniu kręgowym. Pojawia się problem z przekazywaniem impulsów nerwowych, w efekcie organizm funkcjonuje w sposób niewłaściwy: np. nogi (choć zdrowe) nie mogą się poruszać, chory, polewając ręce zimną wodą, odczuwa ból, jakby lał wrzątek.  Szczególnie „niewidoczne” objawy dokuczają chorym – przewlekłe zmęczenie, zaburzenia wzroku, problemy z równowagą. Jeszcze kilkanaście lat temu diagnoza „stwardnienie rozsiane” stanowiła ogromne prawdopodobieństwo, że chory w krótkim czasie stanie się osobą głęboko niepełnosprawną. Szacowano, że co drugi młody człowiek na wózku inwalidzkim to osoba chora na SM. Dziś jest lepiej: rozwój medycyny oraz systematyczne zwiększanie dostępności do leczenia powodują, że coraz więcej nowo zdiagnozowanych chorych ma szansę na niemal w pełni aktywne życie. Nadal jednak w społeczeństwie pokutuje powszechne przekonanie, że SM prostą drogą prowadzi do głębokiej niepełnosprawności. Fundacja StwardnienieRozsiane.info zwraca się do pacjentów z hasłem: „SM – nie przekreślaj marzeń” Info

   Do akcji włączyło  się wiele szkół i instytucji, dołączamy i MY.

  Barbara Zdyb

   

 • Ślubowanie Klasy I

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie Klasy I .

   

  ŚLUBOWANIE KLASY I W PIESZCZU

                     Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Pieszczu. Do tej chwili przygotowywaliśmy się od pierwszego dnia nauki w szkole. Dzieci zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawały zasady panujące w tym nowym, ważnym dla nich miejscu, doświadczały szkolnego życia – jego smaku i koloru. Były pilne i pracowite. Wiedziały, że aby zostać pełnoprawnymi uczniami szkoły, trzeba udowodnić, że są tego godne. Uroczystość Ślubowania odbyła się 24.10.2019r. z udziałem rodziców, grona pedagogicznego, braci szkolnej i licznie przybyłych zaproszonych gości. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Pierwszaki popisały się piękną recytacją i śpiewem, wykazały się różnymi umiejętnościami i pomyślnie zdały swój pierwszy egzamin wobec całej szkolnej społeczności, swoich rodziców i gości. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie na flagę narodową. W rocie przysięgi uczniowie obiecali pilnie zdobywać wiedzę, dbać o dobre imię szkoły, swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tej doniosłej chwili, pani Dyrektor Renata Mazur - Wojciechowska, magicznym ołówkiem, dokonała pasowania uczniów, a następnie wręczyła pamiątkowe dyplomy. Uczniowie klasy I podziękowali również swoim rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i naukę. Miłym akcentem były upominki przygotowane i wręczone pierwszakom przez uczniów klas starszych, oddziałów przedszkolnych oraz przez zaproszonych gości, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością.

                   Uroczyste ślubowanie było ogromnym przeżyciem tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chwila ta na pewno pozostanie w pamięci uczniów na całe życie.

  M. Ochocka-Gastół

 • Niećpa 2019

  Niećpa 2019 – Akcja profilaktyczna w której uczestniczyli  Nasi Uczniowie

   

  W piątkowy  wieczór 4 października uczniowie Naszej Szkoły aktywnie uczestniczyli w corocznej  imprezie z cyklu „Niećpa 2019” organizowaną przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii. Niećpa to ogólnopolska idea, która skupia się przede wszystkim na profilaktyce uzależnień. Ideą tej akcji jest mówienie  i namawiamy młodych ludzi aby powiedzieli wspólnie „ nie” trzem uzależnieniom: nie dla narkotyków, nie dla picia alkoholu i nie dla palenia papierosów. Impreza zorganizowana w słupskiej Hali Gryfia przyciągnęła tłumy. Punkty konsultacyjne ze specjalistami działającymi na rzecz przeciwdziałania  uzależnieniom służyły poradami i specjalistycznymi informacjami dotyczącymi udzielania pomocy osobom zagrożonym uzależnieniami.

  Oficjalnie otwarcie imprezy rozpoczęła  zastępca Prezydenta Miasta Słupska Pani Marta Makuch, która powitała służby społeczne , organizacje pozarządowe  oraz zgromadzoną w Hali Gryfia młodzież z różnych Szkół.

  Występ zespołu STO % z Piotrkiem Nagielem - muzykiem, który współpracował z całą plejadą polskich gwiazd sceny rockowej, rozgrzała zgromadzoną publiczność i porwała do wspólnego śpiewania.

  Tegoroczną gwiazdą wieczoru był zespół Blue Cafe z wokalistą o niespotykanym głosie i charyzmie Dominiką Gawędą- Szczepanik. Największe przeboje, kostiumy, sceniczne show porwało każdego z miejsca. Przeżycia niezapomniane oraz muzyka na ustach towarzyszyły naszym uczniom tego wieczoru.

  Barbara Zdyb

 • Jesień zamknięta w słoiku.

  JESIEŃ ZAMKNIĘTA W SŁOIKU

  Kończąc tygodnikowy temat zajęć „Dary jesieni” uczniowie klasy I przygotowali kompoty z sezonowych owoców. Dzieci dokładnie umyły, obrały i pokroiły jabłka, śliwki, gruszki, maliny a następnie napełniały nimi przygotowane wcześniej słoiczki, odmierzyły również odpowiednią ilość wody do przygotowania słodkiej zalewy. Dzięki uprzejmości pani kucharki nasze przetwory zostały zapasteryzowane. To były wyjątkowo słodkie zajęcia!

  Magdalena Ochocka - Gastół

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Dzień Chłopaka w Zerówce

  Dzień Chłopaka w Zerówce

  Z okazji Dnia Chłopaka w Zerówce odbyły się konkursy, podczas których wyłoniono mistrzów w poszczególnych konkurencjach. Każdy chłopiec według jury, w skład którego wchodziły wszystkie dziewczynki zasłużył na dyplom i drobną nagrodę.

  Kornelia Pituła

 • Wycieczka do doliny Charlotty

  WYCIECZKA DO DOLINY CHARLOTTY

  Dnia 26.09.2019r uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Pieszczu wspólnie z uczniami klas I ze Staniewic i Postomina, na zaproszenie Wójta Gminy Postomino Pana Janusza Bojkowskiego udali się na jesienną wycieczkę do okolicznej Doliny Charlotty.

  Dolina Charlotty to świat stworzony z miłości do marzeń. To miejsce, gdzie magicznie zatrzymuje się czas.

   Mali podróżnicy odwiedzili mieszkające w Dolinie Charlotty foki – pięciu Panów, którzy uwielbiają prezentować swoje umiejętności przed publicznością. W Fokarium oglądaliśmy karmienie fok, połączone z tzw. treningiem medycznym, podczas którego instruktorzy sprawdzali m.in. stan zdrowia swoich podopiecznych.

  Dzieci odwiedziły zwierzęta zamieszkujące ZOO Charlotta. Ogród zoologiczny zamieszkuje wiele gatunków świata fauny – zarówno tych dobrze znanych z polskich lasów, jak i sprowadzonych z innych krajów. Czworonożnym mieszkańcom stworzono warunki zbliżone do naturalnych. Podziwiać tu można wielbłądy, osły, dziki, świnie wietnamskie, małpy, kapibary, antylopy kob liczi, daniele, sarny, a także żubry, które cieszą się nieskrępowaną swobodą na przestronnych wybiegach. Siedem wysp położonych w rozlewisku Słupi zamieszkują m.in.: magoty, makaki japońskie i lemury oraz pawie złote, żurawie koroniaste, czubacze zwyczajne, papugi ary, bocian, zebry, strusie czy kangury, a po wodzie pływa kilkanaście gatunków gęsi i kaczek. Wszystko to mogliśmy podziwiać płynąc statkiem między wyspami.

  Kolejnym etapem naszej podróży była Kraina Bajek, gdzie co krok można napotkać postaci dobrze znane i pamiętane z ukochanych książek dzieciństwa. Dzieci wkroczyły w świat wielkiej literatury. Spotkały Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Pinokia, a także Rybaka i Złotą Rybkę.

  Uwieńczeniem naszej wycieczki był przepyszny obiad w pięknej, położonej na jednej z wysp Jeziora Zamełowskiego restauracji „Gościniec”, serwowany przez prawdziwych kelnerów w Sali Chlebowej z widokiem na Jezioro.

  Wycieczka była wspaniałą możliwością na integrację pierwszoklasistów z terenu Gminy Postomino. Za ten pełen niespodzianek prezent pierwszoklasiści serdecznie dziękują władzom Gminy Postomino.

  Opracowała Magdalena Ochocka -Gastół

 • Pyszna i zdrowa sałatka owocowa.

  PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

  W ramach podsumowania tygodnia zajęć o sposobach poznawania świata różnymi zmysłami, pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu postanowili wykonać sałatkę owocową i obejrzeć ulubiony film z repertuaru dziecięcego.

  Dzieci wykonały pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Tym samym miały okazję do wykazania się pomysłowością, kierując się indywidualnymi upodobaniami smakowymi.  Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Jednocześnie uczniowie uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu oraz jak ważne jest codzienne spożywanie  owoców.

  Film który do wspólnego oglądania wybrały dzieci to „O psie, który wrócił do domu”.

  Magdalena Ochocka - Gastół

 • Dzień Przedszkolaka

  "20 września czyli Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka postanowiliśmy uczcić sałatką owocową oraz seansem w naszym prywatnym kinie (z chrupkami).

  Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zaopatrzyli dzieci w owoce na tę okazję. Jak widać na zdjęciach dzieciom bardzo smakowała sałatka i każdy dostał dokładkę.

  Agata Jóźwik"

 • Pierwszy dzień jesieni.

  Dzisiaj 23 września z okazji pierwszego dnia jesieni przedszkolaki wybrały się na spacer wokół szkoły w poszukiwaniu darów jesieni. Oto co znaleźliśmy :)

  A.J.

 • Akcja Sprzątanie Świata

  AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019 "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

  W naszej szkole miesiąc wrzesień pod względem przyrodniczym skupił się na Akcji „Sprzątania Świata”. Nasi uczniowie mieli możliwość z gazetki szkolnej dowiedzieć się o historii tej szczytnej akcji.Cała Społeczność Szkolna aktywnie – w poniedziałek 23 września przyłączyła się do tego ekologicznego przedsięwzięcia. Od malucha do starszaka uczniowie wyruszyli Sprzątać pobliski Nasz Świat- czyli przyległe tereny przyszkolne.Temat tegorocznej akcji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"Zachęcamy wszystkich do podejmowania działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.Sami kochani inicjujcie sprzątania tam, gdzie należy posprzątać, ale także wyszukujcie zanieczyszczone miejsca i zgłaszajcie ich lokalizacje do nauczyciela przyrody, sołtysów lub swoich urzędów gmin.I rzecz trzecia, równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie: zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).Zachęcamy Was zatem do promowania nieśmiecenia niech to będzie NOWY TREND zarówno wśród uczniów naszej Szkoły jak i innych osób, który nie jest obojętne nasze środowisko.

  Barbara Zdyb

 • Ptak

  Nasi czwartoklasiści rozpoczęli nowy etap edukacji w swojej szkolnej karierze. Na zajęciach z przyrody dowiedzieli się że przyroda jest wszędzie i że poprzez zabawę można się jej uczyć. Patyczki, kamienie, szyszki, kora, jarzębina, mech - pomysłowo został wykorzystany do stworzenia ptaka na szkolnym chodniku. Widać duży potencjał i zaangażowanie u naszych najmłodszych przyrodników.Trzymamy mocno kciuki za Wasze małe i duże sukcesy.

  Barbara Zdyb

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć