Nawigacja

Absolwenci

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wybory

        W piątek 11 września w Szkole Podstawowej w Pieszczu odbyło się pierwsze zebranie Rady Uczniowskiej. Członkami Rady Uczniowskiej są uczniowie z trójek klasowych wszystkich oddziałów szkoły podstawowej. W wyniku przeprowadzonych wyborów przewodniczącym Rady na rok szkolny 2020/ 2021 zastał Marcel Pituła a sekretarzem Bartosz Romanowski. Rada wyłoniła również Szkolną Komisję Wyborczą, której zadaniem będzie przeprowadzenie wyborów Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W jej skład weszli: Bartosz Romanowski i Marcel Pituła.

      Do 18 września można zgłaszać Komitety Wyborcze, które będą uczestniczyć w wyborach Zarządu SU.  Karty zgłoszenia Komitetów Wyborczych można pobrać u członków Szkolnej Komisji Wyborczej lub opiekuna SU.  Wybory Zarządu SU odbędą się 25 września od godz. 9.00.

                                                                                                    Opiekun SU:

                                                                                                     Artur Struś

 • Narodowe Czytanie

  NARODOWE CZYTANIE

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PIESZCZU

  Narodowe Czytanie to cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W 2020 roku lekturą jest “Balladyna” Juliusza Słowackiego i jest to już IX odsłona Narodowego Czytania.

  To wydarzenie stało się tradycją również w naszej szkole i dlatego 7 września 2020 roku uczniowie wysłuchali fragmenty tego wspaniałego dramatu.

  Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  W tym roku Narodowe Czytanie z uwagi na sytuację epidemiczną odbyło się w innej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dlatego też uczniowie klas IV- VI słuchali wybranych fragmentów na lekcjach języka polskiego wyłącznie w swojej grupie klasowej. Natomiast uczniowie klas I- III zebrali się na szkolnej widowni i słuchali jak ich wychowawcy czytają fragmenty dzieła z podziałem na role.

  Alicja Bukowska

 • Tenis Ziemny

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

 • Witaj Szkoło!!!

  Szanowni Rodzice i Nauczyciele, Kochani Uczniowie.

   

       Przed nami nowy rok szkolny 2020/21. Rok wyjątkowy, stawiający przed każdym z nas olbrzymie wyzwania. Rok, w którym słowa „bezpieczeństwo”, „odpowiedzialność” i „solidarność” będą  towarzyszyły naszym myślom, planom i działaniom . To, że nie mogę spotkać się z Wami wszystkimi razem jest tez dowodem na odmienność sytuacji.

      Nie mniej jednak nowy rok szkolny to piękny moment, kiedy możemy postawić sobie nowe cele, nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Tu, w szkole możecie oprócz zdobywania wiedzy, umiejętności rozwijać swoje pasje i zainteresowania, pielęgnować stare przyjaźnie albo nawiązywać nowe. Tu naprawdę możecie być najlepszymi, jeśli tylko tego będziecie chcieli. Gwarantuję Wam, ze Nasi nauczyciele i Wasi rodzice z pewnością Was w tych dążeniach wesprą.

       W nowym roku szkolnym 2020/2021 życzę Wszystkim, aby był spokojny i bezpieczny, pozwalał na realizację marzeń, obfitował w sukcesy edukacyjne i wychowawcze, abyście drodzy uczniowie rozwijali swoje talenty i osiągali jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku mogli dumnie powiedzieć „Moja praca została nagrodzona”.

  Kochani jeszcze raz przypominam noście maseczki, myjcie ręce, zachowujcie bezpieczny dystans. Dbanie o siebie jest wyrazem solidarności wobec koleżanek, kolegów, nauczycieli, rodziców i dziadków. I mimo konieczności zachowania dystansu właśnie teraz potrzebna jest bliskość serca, troska o drugiego człowieka, dużo pozytywnego myślenia a ze strony rodziców zaangażowanie i współdziałanie ze szkołą.

  Z gorącym uściskiem przesyłam Wam ogrom pozytywnej energii !

  Wasza Dyrektor

 • Ubezpieczenie!!!

  Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie uczniów Szkoły Podstawowej w Pieszczu!

        Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy zobowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.

      W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, informuje Państwa że w roku szkolnym 2020/2021,  ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży naszej szkoły odbędzie się  indywidualnie przez rodzica /  opiekuna prawnego  w formie online, poprzez zarejestrowanie się i opłacenie składki na stronie nnw24.pl w Towarzystwie Ubezpieczeniowym UNIQA TU S.A. Na stronie tej znajdą Państwo szczegółowe warunki ubezpieczenia i niezbędne informacje.

        Przypominam, że ubezpieczenie NNW dziecka i wybór wariantu  jest dobrowolny.

  W przypadku jakichkolwiek pytań proszę dzwonić do Szkoły Podstawowej w Pieszczu

  nr tel. 59 8108696 lub 511 783 966.

  https://nnw24.pl/

   

  Dyrektor szkoły

 • Inauguracja Roku Szkolnego

  SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PIESZCZU.

         Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021. Z ogromną radością i niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami 1 września 2020 r. o godz. 9.00.  Wierzymy, że jesteśmy dobrze przygotowani na bezpieczny powrót do szkoły i prosimy abyście i Wy zachowali szczególne zasady bezpieczeństwa.  Inauguracja nowego roku szkolnego  nie rozpocznie się  wspólnym uroczystym apelem a spotkaniami z wychowawcami w klasach. Chcemy aby powrót do szkoły był bezpieczny dlatego ograniczamy do minimum udział w rozpoczęciu roku szkolnego osób z zewnątrz w tym rodziców uczniów.

  Uczniowie klas I-VIII i dzieci oddziałów przedszkolnych spotkają się z wychowawcami w salach:

  KLASA                   NR SALI          OSOBY OBECNE

  OP 3,-4- latki          2                  Wychowawca z  dziećmi i 1 rodzic każdego dziecka

  OP 5,-6- latki          26                Wychowawca z  dziećmi i 1 rodzic każdego dziecka

  Kl. I                         27                Wychowawca z uczniami i 1 rodzic każdego dziecka

  Kl. II                        24                Wychowawca z uczniami

  Kl. III                       23                Wychowawca z uczniami

  Kl. IV                       5                 Wychowawca z uczniami

  Kl. V                        29               Wychowawca z uczniami

  Kl. VI                       30               Wychowawca z uczniami

  Kl. VII                      4                 Wychowawca z uczniami

  Kl. VIII                     6                 Wychowawca z uczniami

   

  Poniżej planowany rozkład jazdy autobusu szkolnego w dniu 1 września 2020 r.


  Autobus 2

  Chudaczewko     08:10

  Mzaów                 08:15

  Wilkowice            08:20

  Staniewice         08:25

   

  Tyn                      08:30

  Pieszcz               08:35

  Pałówko              08:42

  Pałowo                08:45

  Pieszcz               08:50

   

  Przypominamy o konieczności założenia maseczki w autobusie.

  Do zobaczenia.

   

 • Pomoc materialna dla uczniów!!!

 • Poszukujemy nauczyciela edukacji przedszkolnej

  UWAGA !!!

         Szkoła Podstawowa w Pieszczu zatrudni od 1 września 2020 r. (na czas zastępstwa) nauczyciela edukacji przedszkolnej. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły lub pod nr tel. 598108696: 511 783 966

                                                                                                                                          Dyrektor szkoły

 • UWAGA !!!

      W dniach 0d 3 sierpnia do 14 sierpnia 2020 roku sekretariat szkoły nieczynny. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się telefonicznie na nr. tel. 513 104 884.

 • Szkoła Podstawowa z lotu ptaka :)

  Szkoła Podstawowa z lotu ptaka :) - Obrazek 1

 • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele.

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele.

   

        Dobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy, kolejny rok starań o wiedzę, nowe umiejętności, nowe kompetencje.

       Po okresie niezwykłych zdarzeń, mierzenia się z różnymi trudnościami i pokonywaniem barier, niesionych przez pandemię, nastał czas długo oczekiwanych wakacji, czas zasłużonego odpoczynku uczniów, rodziców i nauczycieli. Dziękując wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i wspólnie spędzony czas, życzę Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć i mądrych decyzji.

  Do zobaczenia we wrześniu!

  Dyrektor szkoły

  Renata Mazur- Wojciechowska

 • Wójt Gminy Postomino

 • Koniec Roku Szkolnego

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

     Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca.  Z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i ostrożności zapraszamy Was na zakończenie i podsumowanie dziesięciomiesięcznej bardzo różnorodnej i wymagającej pracy. Spotkania z wychowawcami klas I- VII odbędą się 26 czerwca 2020 r. w klasopracowniach o godzinie 8.30. Spotkanie kadry pedagogicznej i pożegnanie ósmoklasistów nastąpi na widowni szkolnej o godz. 9.30.

     Niestety, mimo że bardzo się za Wami stęskniliśmy, nie będziemy mogli Was uściskać, poprzytulać ale cieszymy się ogromnie na sama myśl, że będziemy mogli Was zobaczyć i przesłać  ciepłe uśmiechy, gorące buziaki i ogrom pozytywnej, dobrej energii na czas wakacji i.

  Pamiętajcie!

      Wchodząc do szkoły załóżcie maseczki, zdezynfekujcie ręce za pomocą bezdotykowego dyspensera i udajcie się bezpośrednio do swojej klasopracowni. Tam z niecierpliwością i ogromną radością będzie czekał na Was Wasz Wychowawca.

  Czekamy na Was.

  Do zobaczenia w piątek!

 • Szkoła Podstawowa w Pieszczu

 • Uwaga Ósmoklasiści !!!

  Uwaga Ósmoklasiści !!!

   

   

   

   

   

  Kursy autobusów w dniu 26 czerwca 2020

   

   

   

   

  SP Staniewice godz. 8:00

  SP Pieszcz godz. 8:30

  Kłośnik  7:53

  Tyn 7:55

  SP Staniewice (szkoła)  8:00

  Chudaczewko 7:37

  Mazów 7:42

  Wilkowice 7:47

  SP Staniewice (szkoła) 07:50

  Nosalin 7:55

  SP Staniewice (szkoła)  8:00

  SP Pieszcz (szkoła)  8:05

  Pałówko 8:10

  Pałowo 8:13

  SP Pieszcz (szkoła)  8:18

 • Zwrot podręczników do biblioteki

  Szanowni  Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pieszczu.  

   

  Poniżej przedstawiam harmonogram zwrotu książek i podręczników do biblioteki szkolnej.

   

  19.06.2020 (piątek)- klasy -VI, VII, VIII w godzinach 9.30-12.30

  22.06.2020 (poniedziałek) klasy -IV, V w godzinach 9.30-12.30

  klasy I, II, III dokonują zwrotu książek i podręczników u wychowawcy w ustalonym z nim terminie.

   

  W związku z pandemia i celem zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa do wizyty w bibliotece należy przygotować się w następujący sposób:

  -książki i podręczniki umieścić w reklamówce,

  -reklamówkę podpisać na zewnątrz (imię, nazwisko, klasa),

  -wziąć ze sobą do szkoły swój długopis,

  -uczniowie będą wchodzili  do biblioteki pojedynczo,

  -należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości (od 1,5m do 2 m).

   

   

  Nauczyciel biblioteki

  Beata Wrotniak

 • Kształcenie na odległość przedłużone.

  Kształcenie na odległość przedłużone

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

     Kształcenie na odległość zostało przedłużone do 26 VI 2020r. (czyli do zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych).

      Zgodnie z rozporządzeniem -data 28 czerwca 2020 r– to dzień, do którego będzie utrzymane ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w praktyce zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek, 26 czerwca.

     Wskazana w rozporządzeniu data 28 czerwca pokrywa się z terminem zakończenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego wypłacanego rodzicom (o którym mowa w art. 4 i 4a ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych).

   

  Dyrektor szkoły

  Renata Mazur-Wojciechowska

 • Wytyczne dotyczące organizacji egzaminu ósmoklasisty.

  WYTYCZNE DOTYCZĄCE ORGANIZACJI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

  Szanowni Rodzice i Uczniowie klas VIII

  Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi organizacji egzaminu ósmoklasisty.

  Procedura znajduje się w zakładce "Zarządzenia" W załączniku nr 1 do zarządzenia nr 11/2020

  Jednocześnie informujemy, iż na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl), w zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty dostępne są:

  1. informatory o egzaminie ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/19;
  2. przykładowe arkusze egzaminacyjne;
  3. arkusze egzaminu próbnego;
  4. arkusze wykorzystywane do przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w kwietniu 2019r.

  Dyrektor szkoły

  Renata Mazur- Wojciechowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć