W dniu 18 kwietnia 2018r w Szkole Podstawowej w Pieszczu zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Postomino w Mini Piłce Nożnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2005 i młodszych.
W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech szkół podstawowych.
Wyniki rozgrywek dziewcząt:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Pieszczu
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Staniewicach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Postominie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarosławcu
Wyniki rozgrywek chłopców:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarosławcu
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Postominie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Staniewicach
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Pieszczu
Artur Struś
17 kwietnia 2018 uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Pieszczu oraz z klas II-III gim obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie pt. „Mity”, który miał miejsce w Inkubatorze Technologicznym w Słupsku.
Znakomita charakteryzacja przeniosła nas na chwilę w świat mitów. Aktorzy wykazali się doskonałą grą aktorską, niejednokrotnie rozśmieszając widownie. Rewelacyjne połączenie realiów antycznych ze współczesną rzeczywistością pozwoliło zrozumieć ponadczasowe treści, odkryć znaczenie związków frazeologicznych i wprowadzić w świat wartości oraz tajniki gry scenicznej.
Opiekunowie
Wyniki konkursu "Ludolfina"
kategoria wiekowa I-V SP
I miejsce Adam Lisek- zapamiętał ponad 150 cyfr po przecinku
II miejsce Piotr Mordal- zapamiętał ponad 100 cyfr po przecinku
III miejsce Maciej Pieniążek- zapamiętał ponad 60 cyfr po przecinku
kategoria wiekowa VI-III gim
I miejsce Klaudia Majrowska- zapamiętała ponad 320 cyfr po przecinku
II miejsce Amanda Zielonka- zapamiętała ponad 200 cyfr po przecinku
III miejsce Magdalena Mazurek- zapamiętała prawie 200 cyfr po przecinku
Gratuluję i do zobaczenia za rok :)
M.Juszczyk
Dnia 27 marca 2018 roku w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie ogłoszono wyniki konkursu Złota Muszla .
Głównym celem konkursu jest rozbudzenie wyobraźni literackiej młodzieży oraz uwrażliwienie na piękno przyrody naszej Małej Ojczyzny.
W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów i klas VII z powiatu sławieńskiego. Jak co roku w konkursie również wzięli udział uczniowie szkoły w Pieszczu: Adrianna Zielonka , Iga Nowakowska, Julia Stępień, Radosław Piasecki, Agnieszka Pszon i Patrycja Pawłowska.
W tegorocznym konkursie wyróżniono 2 wiersze naszych uczennic:
„Niezbadane”
Agnieszka Pszon
Rybka myślała dlaczego jest łowiona
Rekin myślał dlaczego je ludzi
Tuńczyk myślał dlaczego jest wielki
Tołpyga myślała dlaczego jest tłusta
Neptun myślał dlaczego ludzie pływają w morzu
Skoro ryby na lądzie nie mogą
Nurek myślał dlaczego nie może zbadać reszty mórz
Tych głębokich i groźnych
Na wszystko odpowiedziała im muszla
„Niezbadane nie bez przyczyny jest niezbadane”
„Żywot rybaka”
Iga Nowakowska
Na południu w Morzu Czarnym
w położeniu dość ci marnym
bo z Kaukazem na wschodzie
a Półwyspem Bałkańskim na zachodzie
u wybrzeżu Krymu
w chatce nad morzem dość daleko od Rzymu
mieszka rybak- Wiesław się zowie.
Codziennie od rana do nocy wam mówię
że łowi ryby, śledzie, dokładnie
i czasami aż się o niego martwię
bo nie ma urlopu, ferii, wakacji
w jego życiu nie ma też ekscytacji.
Wypływa o świcie wraca wieczorem
nie przejmuje się nawet sztormem
łapie ryb dużo a nawet wiele
i jest ich więcej niż świec w kościele.
Wiesław nasz drogi się w końcu wykończy
i tylko czekać aż w trumnie skończy.
Alicja Bukowska
„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom , jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są”. Dlatego grupa teatralna Metafora ze szkoły w Pieszczu od lat żyje teatrem i z pasją prezentuje efekty swojej pracy w szkole i regionie.
W roku szkolnym 2017/ 2018 odbyło się już 7 przedstawień teatralnych i kabaretowych. Ostatnim z nich był występ grupy podczas IV Powiatowego Turnieju Miniatur Teatralnych w Sławnie, gdzie Metafora zajęła II miejsce. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali spektakl pt. „Nie ma róży bez kolców”, którego scenariusz powstał na motywach utworu „Mały Książę”. Uczniowie usłyszeli od jury wiele słów uznania za dobór muzyki i wyraz artystyczny. Ponadto wyróżniono i nagrodzono 2 uczniów za profesjonalną i wyrazistą grę aktorską, a byli to Kacper Surma w roli Małego Księcia i Julia Hutman w roli Próżnego.
Każdemu kto pyta mnie, jako opiekuna, czy warto to robić, odpowiadam – tak i jeszcze raz tak. Mimo tego, że praca ta pochłania wiele czasu i energii, a czasem i stresuje, naprawdę warto. A dlaczego? Bo daje satysfakcję, jest świetną zabawą, fantastyczną przygodą i ciekawym doświadczeniem. To także wiele wspaniałych momentów, pełnych śmiechu, refleksji, ale i wzruszeń, których dostarczają mi ci cudowni i odpowiedzialni młodzi ludzie.
Dziękuję Wam bardzo!!!!
Alicja Bukowska
W nocy z 16.03 na 17.03.2018 r. najmłodsze dzieci z naszej szkoły, czyli dzieci z Oddziałów Przedszkolnych spędziły noc w szkole. Trzeba przyznać, że wykazały się ogromną odwagą, ponieważ dla niektórych maluchów była to pierwsza noc spędzona z dala od rodziców. Czas spędziliśmy na wspólnych zabawach, pieczeniu pizzy, robieniu Wielkanocnych Kartek i wieczornym seansie filmowym. Sobotni poranek zaczęliśmy od wspólnego śniadania i porządkowania sali, a wkrótce po tym przybyli stęsknieni rodzice.
Nocka w szkole wszystkim się bardzo spodobała i była okazją do integracji grupy i lepszego poznania siebie nawzajem, więc już teraz myślimy o następnej.
Dziękujemy za pomoc naszej gimnazjalistce Kasi Łukasik.
Kornelia Pituła
Monika Zagorodnikow
21 marca 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Pieszczu spędzili bardzo miło. Od samego rana każda klasa przygotowywała sałatki owocowe i warzywne. Na dzieci czekały też rozgrywki sportowe, gra Pie Face, seans filmowy na widowni, pokaz mody dla najmłodszych, zbieranie jajek czekoladowych rozsypanych na placu zabaw, topienie Marzanny i wiele innych atrakcji. Na obiad czekały pyszne hot-dogi.
Wyniki:
Wyniki konkurencji sportowych klas 4 - 6:
Skok wzwyż dziewcząt:
I miejsce – Nikola Dziwisz
II miejsce – Aleksandra Wojciechowska
III miejsce – Gabriela Bukowska
Skok wzwyż chłopców:
I miejsce – Michał Nożyński
II miejsce - Bartosz Romanowski
III miejsce – Alan Janik
Podciąganie na drążku:
I miejsce – Nikola Dziwisz
II miejsce – Kacper Zjawiński
III miejsce – Michał Nożyński
Kręcenie obręczą hula-hop:
I miejsce – Marietta Pawelec
II miejsce – Amelia Słodzińska
III miejsce – Nikola Dziwisz
To był bardzo sympatyczny dzień, w którym na chwilę oderwaliśmy się od książek i spędziliśmy go integrując się ze sobą.
Nauczyciele
3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu wybrała się na zwiady w poszukiwaniu wiosny. Okazało się, że już jest, chociaż bardzo niepewnie i nieśmiało stawia pierwsze kroki. Po cichutku zakradliśmy się w zaciszne miejsce i …znaleźliśmy jej pierwsze ślady, które uwieczniliśmy na zdjęciach. Postanowiliśmy zachęcić ją malując jej portrety oraz przygotowując pyszne, wiosenne sałatki. Mamy nadzieję, że już niedługo przyśle po nas ciepłe promienie słońca, abyśmy wspólnie mogli spędzać długie chwile na świeżym powietrzu.
dh. Agnieszka Dyrcz, pwd. Małgorzata Banasiak
Dnia 21.03.2018r. (środa) w Szkole Podstawowej w Pieszczu w związku z Pierwszym Dniem Wiosny odbędą się Indywidualne Sportowo-Rekreacyjne konkurencje tj.;
- podnoszenie się na drążku;
- kręcenie hula hop;
- skok wzwyż;
- i wiele innych.
Przewidziano kategorie wiekowe:
- dziewczęta kl I-V;
- dziewczęta kl. VI-IIIgim;
- chłopcy kl. I-V;
- chłopcy kl. VI-IIIgim;
Dla najlepszych przygotowano nagrody.
Dnia 20.03.2018r. (wtorek) w Kościele w Pieszczu
Odbędą się Rekolekcje Wielkopostne
Godzina 9:00 klasy 0-V SP
Godzina 10:35 klasy VI SP - III Gimnazjum
Czas trwania około 1h15'
14-ego marca jest Dniem Liczby Pi, najsłynniejszej liczby świata. Co to jest w ogóle za liczba? A mianowicie Pi (π) jest stosunkiem długości obwodu okręgu do długości jego średnicy. Jest fascynującą liczbą, również dlatego, że przez wiele lat bardzo trudno ją było obliczyć. Ponadto:
W tym dniu w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz Pamięci”. Wyniki zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Z góry dziękuję za udział w konkursie oraz klasie IV i VI za wykonanie oryginalnego zdjęcia liczby Pi.
Marzena Juszczyk
Na podstawie Zarządzenia Nr 5/2018 Wójta Gminy Postomino z dnia 5 stycznia 2018r.
Informuje, że od 15 marca 2018r.do 30 marca 2018r. trwać będzie rekrutacja do oddziałów przedszkolnych.
Wnioski o przyjęcie należy składać wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019
dotyczy dzieci urodzonych w latach
2012, 2013, 2014, 2015
W terminie od 15 marca 2018r.do 30 marca 2018r. trwać będzie rekrutacja do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
W zakładce pobieralniana można pobrać wszystkie dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji.
Dyrektor Szkoły:
mgr Renata Mazur-Wojciechowska
„Nie ma róży bez kolców”
Dnia 8 marca w szkole a 9 marca 2018 roku w Postominie grupa teatralna Metafora ze szkoły w Pieszczu wzięła już siódmy raz udział w konkursie teatralnym w ramach XI Gminnego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Organizatorem było Centrum Kultury i Sportu w Postominie.
Grupa teatralna wystąpiła ze sztuką pt. „ Nie ma róży bez kolców”. Scenariusz uczniowie stworzyli na podstawie utworu Antoine’a de Saint- Exupery’ego pt. „ Mały Książę”. Piękna scenografia, wspaniałe stroje, efektowna muzyka ,a przede wszystkim zachwycająca gra aktorska znalazły uznanie w oczach publiczności .
Z dumą można było oglądać występ uczniów, bo to właśnie dzięki ich talentom i zaangażowaniu mogę czuć ogromną satysfakcję z wykonywanej pracy. Cieszę się bardzo, że widzą i doceniają to również rodzice, na których pomoc możemy liczyć.
W tym miejscu należy dodać, że na efekt pracy składa się nie tylko zaangażowanie uczniów , ale i bezcenna pomoc tych wszystkich, którym w imieniu Metafory chcę bardzo podziękować.
PODZIĘKOWANIA
dla:
- Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Moniki Zielonka za pomoc materialną, wsparcie i uznanie dla włożonego wysiłku;
- Pani Grażyny Pietrzyk, naszej nieocenionej szkolnej krawcowej „ na bezpłatnym etacie”, za uszycie kostiumów i elementów scenografii ;
- Pani Agnieszki Flinik za ogromną pomoc w przygotowaniu przedstawienia;
- Pana Przemysława Wala za wykonanie stojaków do kół- planet;
- Adriana Sil- Rudzkiego i Adriana Erwardta- uczniów klasy II gimnazjum za fachową obsługę techniczną podczas prób i występów;
- Rodziców : Pań Moniki Zielonka i Urszuli Kaczyńskiej oraz Panów Piotra Surmy i Józefa Pszona, którzy poświęcili swój czas na dowiezienie lub odebranie swoich dzieci z dodatkowych prób teatralnych;
- Nauczycieli naszej szkoły za cierpliwość i wyrozumiałość, co umożliwiło nam przeprowadzanie prób przed przeglądem;
- naszych uczniów za zaangażowanie, odpowiedzialność i rzetelną pracę.
DZIĘKUJĘ!
Przedstawienie możecie obejrzeć na Facebooku.
Opiekun: Alicja Bukowska
Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!...
Nasi mali mężczyźni z Oddziału Przedszkolnego również o swoich koleżankach nie zapomnieli.
Było pachnąco, kolorowo i słodko, a każda z nas czuła się wyróżniona.
Dziękujemy wszystkim chłopcom i nie zapominamy, że już wkrótce Dzień Mężczyzny.
Wszystkie Kobietki z Oddziału Przedszkolnego
27.02.2018r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III miały okazję zobaczyć jak wygląda plan filmowy. Odwiedziliśmy Słupski Inkubator Technologiczny, w którym Showman z Teatr Show w czarodziejski sposób wprowadził widzów w tajniki nowoczesnych mediów.
W trakcie widowiska multimedialnego uczestnicy zetknęli się z produkcją filmową, oraz czynnie poznali tajniki techniki filmowej, a szczególnie technikę green screen. Na oczach widzów i z ich pomocą powstawał film „Szewczyk Dratewka”. Efekty tego spotkania już wkrótce będziemy mogli obejrzeć na zajęciach, ponieważ organizatorzy dostarczą nam materiały filmowe ze spotkania.
Kornelia Pituła
1 marca uczniowie z klas 4 – 7 obejrzeli film, po którym trudno zostać obojętnym. Główny bohater August Pullam – to 10 – letni chłopiec, który w wyniku zaburzeń genetycznych ma zdeformowaną twarz. Auggie po kilku latach nauki w domu rozpoczyna naukę w publicznym gimnazjum, gdzie musi stawić czoła światu, w którym najważniejszy jest nieskazitelny wygląd. Wyśmiewany i pogardzany przez rówieśników próbuje udowodnić innym, że liczy się przede wszystkim, to co mamy w środku.
Film wywołał na niejednej twarzy ogromne wzruszenie, łzy po policzkach płynęły wielu uczniom i nauczycielom obecnym na ekranizacji. Mam nadzieję, że taka lekcja szacunku do drugiego człowieka pozostawi na długo ślad a przykład Auggiego pokaże, że w życiu nie wygląd liczy się najbardziej.
opracowanie: M. Rigall
1 marca uczniowie z klas 4 – 7 obejrzeli film, po którym trudno zostać obojętnym. Główny bohater August Pullam – to 10 – letni chłopiec, który w wyniku zaburzeń genetycznych ma zdeformowaną twarz. Auggie po kilku latach nauki w domu rozpoczyna naukę w publicznym gimnazjum, gdzie musi stawić czoła światu, w którym najważniejszy jest nieskazitelny wygląd. Wyśmiewany i pogardzany przez rówieśników próbuje udowodnić innym, że liczy się przede wszystkim, to co mamy w środku.
Film wywołał na niejednej twarzy ogromne wzruszenie, łzy po policzkach płynęły wielu uczniom i nauczycielom obecnym na ekranizacji. Mam nadzieję, że taka lekcja szacunku do drugiego człowieka pozostawi na długo ślad a przykład Auggiego pokaże, że w życiu nie wygląd liczy się najbardziej.
opracowanie: M. Rigall