Nawigacja

Absolwenci

 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Dni wolne od zajęć dydaktycznych

       W związku ze zmianą terminów egzaminów ósmoklasisty  nowe terminy dni wolnych od zajęć dydaktycznych przedstawiają się następująco:

  16 VI 2020r. (wtorek)

  17 VI 2020r. (środa)

  18 VI 2020r. (czwartek)

     Dniem wolnym pozostaje 12 VI 2020r. (piątek), 24 VI 2020 (środa), 25 VI 2020 (czwartek)

  Dyrektor szkoły

  Renata Mazur- Wojciechowska

 • Procedury korzystania z biblioteki szkolnej.

  Procedury korzystania z biblioteki szkolnej.

    Na czas trwającej pandemii COVID-19 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa wprowadzone zostają nowe zasady, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie osoby korzystające z biblioteki szkolnej. Procedury bezpieczeństwa korzystania z biblioteki szkolnej określa zarządzenie nr 10/2020 znajdujące się w zakładce "Zarządzenia".

  Dyrektor szkoły

  Renata Mazur -Wojciechowska

 • Dzień Dziecka :)

        Bądź dzieckiem jak najdłużej,Jak dziecko baw się, śmiej.I kochaj tak, jak dziecko,I serce dziecka zawsze miej!Wszystkiego najlepszego z okazji WASZEGO święta życzą NAUCZYCIELE ORAZ DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PIESZCZU

 • Tenis Ziemny w Szkole w Pieszczu

     WRACAMY!!! Od 2 czerwca wracają zajęcia Tenisa Ziemnego w Szkołach Podstawowych w Pieszczu i w Staniewicach, które mam przyjemność prowadzić. Godziny na poniższym plakacie (bez zmian). Mamy wiosnę, więc treningi odbywać się będą wyłącznie na boiskach zewnętrznych z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. Zapraszam wszystkich uczniów, którym brakuje ruchu.

   

  Pozdrawiam

  Adrian Pawłowski

   

 • Czy chcielibyście, aby dziecko uczestniczyło do żłobka?

  Szanowni Państwo,

  Czy chcielibyście, aby Wasze dziecko uczęszczało do żłobka?

  Rozpoczynamy przyjmowanie wstępnych deklaracji do nowotworzonego żłobka w Jarosławcu. Planujemy uruchomienie działalności żłobka                               we wrześniu 2020 roku.

   Na realizację tego zadania Gmina Postomino pozyskała dofinansowane                        ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z rządowego programu MALUCH+.

  Tym samym chcąc wypełnić założenia projektowe zapraszamy do złożenia wstępnej deklaracji objęcia Państwa dzieci opieką żłobkową.

  W szczególności zapraszamy rodziców, którzy:

  -  są osobami pracującymi opiekującymi się dziećmi do lat 3, będącymi w trakcie przerwy związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka i przebywającymi na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim;

  - są osobami bezrobotnymi pozostającymi poza rynkiem pracy ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3, w tym osobami, które przerwały karierę zawodową ze względu na urodzenie dziecka.


  Wszystkie zainteresowane osoby mogą składać wstępne deklaracje do piątku 08 czerwca 2020 roku. Deklaracje można składać za pośrednictwem poczty email na adres fundusze@postomino.pl w formie wyraźnego zdjęcia lub skanu podpisanego dokumentu.

  Informacje w powyższej sprawie udzielane są telefonicznie, pod numerem 59 846 44 39.


                                                                         Wójt Gminy Postomino

                                                                              Janusz Bojkowski


  wstepna_deklaracja_rodzica.docx​​​​​​​ • Konsultacje

  Informacja

   

  1. Od 1 czerwca 2020 r. zaczynają się dobrowolne konsultacje na terenie szkoły dla uczniów klas I-VIII zgodnie z ustaleniami i harmonogramem znajdującym się na stronie szkoły w zakładce „BHP w czasie koronawirusa”. Konsultacje on-line odbywają się jak dotychczas.
  2. W konsultacjach może uczestniczyć tylko uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych. W spotkaniu w szkole nie może uczestniczyć uczeń, który przebywa na kwarantannie i którego rodzina przebywa na kwarantannie.
  3. Uczeń deklarujący udział w konsultacjach umawia się z nauczycielem indywidualnie i ustala datę i godzinę spotkania za pomocą środków komunikacji np. e-dziennik, komunikatory i inne wcześnie j stosowane w komunikacjo z nauczycielem.
  4. Przed pierwszym  przybyciem do szkoły rodzic wypełnia i dostarcza deklaracje stanowiącą załącznik nr 5 do zarządzenia dyrektora nr 8/2020. ( Załącznik znajduje się w zakładce „Zarządzenia- zarządzenie nr 8-2020-załacznik nr 5”
  5. Od 1 czerwca 2020 uruchomiony również zostaje transport autobusowy zgodnie z poniższym harmonogramem:

  Kursy autobusów od 01 czerwca 2020

  SP Pieszcz godz. konsultacji 10:00 - 12:40

  Kłośnik

  08:50

  Tyn

  08:52

  Staniewice (szkoła)

  08:55

  Chudaczewko

  09:05

  Mazów

  09:10

  Wilkowice

  09:15

  Staniewice (szkoła)

  09:18

  Nosalin

  09:23

  Staniewice (szkoła)

  09:28

  Tyn

  09:35

  Pałowo

  09:45

  Pałówko

  09:48

  Pieszcz (szkoła)

  09:55

  Z poważaniem

  Dyrektor szkoły

 • Rekrutacja na rok szkolny 2020 / 2021

  Szanowni Państwo!

       Informuję, że w wyniku przeprowadzonej rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 do klasy pierwszej, oddziału zerowego oraz oddziału  przedszkolnego zostali przyjęci wszyscy uczniowie/dzieci, których rodzice złożyli wnioski/zgłoszenia.

      Z poważaniem Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pieszczu Renata Mazur-Wojciechowska.

 • Życzenia Świąteczne

 • Świąteczne lapbooki Czwartaków

  Świąteczne lapbooki Czwartakców

  Czas przedświąteczny uczniowie klasy IV spędzili na tworzeniu lapbooka o tej tematyce. Zadaniem dzieci było stworzenie prac mówiących o czasie przed świętami, zwyczajach świątecznych np., jakie symbole zawiera święconka? Prace zawierają również kilka słów o świętach w rodzinnym domu.

  Brawo Czwartaki.

 • Moi kochani Uczniowie - konkurs.

  Moi kochani Uczniowie,

  Ogłaszam konkurs na "Książeczkę wspomnień". Spędzacie teraz dużo czasu w domu i jestem pewna, że każdy dzień jest bardzo interesujący. W książeczce możecie narysować albo napisać najciekawsze historie dnia. Po powrocie do szkoły zrobimy wystawę Waszych książeczek. Dla każdego właściciela książeczki będzie czekała niespodzianka. Zachęcam Was do udziału w konkursie.

  Pani Małgosia, pedagog 😘

 • Wiosenna Przerwa Świąteczna

  WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE. W DNIACH 9-14 KWIETNIA NASTĄPI WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.

 • Poradnik Ministerstwa Edukacji Narodowej - kształcenie na odległość

  Szanowni Państwo.

          W zakładce "Dla Rodziców" znajdziecie Państwo "Poradnik Ministerstwa Edukacji Narodowej" w zakresie kształcenia na odległość. Zachęcam do zapoznania się szczególnie z poradami dla rodziców i uczniów. Dbajcie o siebie i swoje pociechy. Bądźmy razem myślami i i sercem! 

   

  Pozdrawiam gorąco Renata Mazur- Wojciechowska

 • Szanowni Rodzice uczniów Szkoły Podstwawowej w Pieszczu

  Szanowni Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Pieszczu.

      Za nami wszystkimi niełatwy tydzień pełen nowych wyzwań i zadań w tym trudnym okresie. W przyspieszonym tempie wszyscy uczymy się wielu nowych rzeczy, umiejętności i odkrywamy nowe możliwości.  Czas ciężkiej pracy. Dziękuję Wam, Nauczycielom i Uczniom za  wyrozumiałość, cierpliwość, wsparcie, za wspólne uczenie się w niełatwym czasie. Wierzę, że doświadczenie tego tygodnia i przepisy prawne, na które jeszcze czekamy, pozwolą na ustabilizowanie uczenia się na odległość i unormowanie  sposobu monitorowania i dokonywania oceny postępów uczniów na wypadek przedłużania się obecnej sytuacji. W tym niepewnym czasie nadal apeluję o mądrość i rozsądek zarówno w codziennym postępowaniu jak i motywowaniu swoich dzieci do codziennej systematycznej pracy. Pracy, która powinna sprawiać uczniom radość i być motywacją do dalszych działań. Pozdrawiam Państwa serdecznie i życzę zdrówka z nadzieją na szybki powrót do normalności i codziennych spotkań w naszej szkole.

  Z poważaniem

  Renata Maur- Wojciechowska

 • Rekrutacja 2020

  Szanowni Rodzice dzieci i uczniów Szkoły Podstawowej w Pieszczu.

      Przypominamy, że do 31 marca 2020 r. trwa rekrutacja uczniów do klasy pierwszej i dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021. Proszę o pobieranie wniosków, deklaracji,  zgłoszeń ze strony szkoły i przesłanie mailowo na adres sekretariat@sppieszcz.pl. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie szkoły.

  Z poważaniem

  Renata Mazur- Wojciechowska

 • Drodzy Uczniowie!

   

   

           Minął już tydzień od kiedy pracujesz w domu. Wiem, że to czas niełatwy dla nas wszystkich.

  W przyspieszonym czasie uczymy się wielu nowych rzeczy i umiejętności. Zarówno Wy, Wasi Rodzice, Nauczyciele i ja. Wierze głęboko, że niebawem będziemy znów mogli spotkać się i uczyć wspólnie, ale jeszcze dzisiaj i w najbliższym czasie pracujemy zdalnie. W związku z tym pragnę przekazać Wam kilka cennych wskazówek, które ułatwią Ci naukę, pomogą skutecznie rozwijać swoje umiejętności o kompetencje:

   

  Pamiętaj! Codziennie utrzymaj szkolny tryb dnia:

  1. Wstawaj o tej samej porze.

  2. Zachowaj poranną rutynę - pamiętaj o higienie i śniadaniu. Nie chodź cały dzień w piżamie.

  3. Przed rozpoczęciem nauki wyjdź do ogródka, z psem, na balkon albo otwórz okno i pooddychaj świeżym powietrzem to rozbudzi Twoje ciało, będzie imitowało wyjście do szkoły i wzmocni Twoją odporność.

  4. O określonej porze zacznij pracę zadaną przez nauczycieli.

  5. W czasie nauki rób sobie krótkie ruchowe przerwy. W szkole wychodziliście na korytarz. Rozciąganie się, wstanie z miejsca, spacer po mieszkaniu będzie regenerowało umysł.

  6. W czasie przerw unikaj oglądania YouTube, seriali, grania w gry. To świetna okazja do ćwiczenia samodyscypliny.

  7. Zaplanuj sobie czas popołudniowy. Pamiętaj, że rodzice nadal będą pracować, nawet jeśli fizycznie będą w domu i nie mogą spędzać z Tobą czasu, kiedy ty masz już wolne.

  8. Utrzymuj kontakty towarzyskie TYLKO online. Wykorzystaj po południu czas do dzielenia się ONLINE swoimi pomysłami na kreatywny czas wolny.

  9. Ustal z rodzicami czas po południu, w którym będziecie mogli razem się pobawić

  10. Zapytaj rodziców, jak w czasie szkoły online możesz pomóc im w domowych obowiązkach. To świetna okazja, by nauczyć się gotować, prać, prasować. Zachęcam do organizowania przez przewodniczących klas konkursy online na np. zrobiony obiad rodzinny itp. Bądźcie tu kreatywni :)

  11. Ustal sobie limit grania w gry komputerowe i oglądania seriali. Będziesz mieć i tak dodatkowo więcej czasu na komputerze niż zwykle. Nie chciałabym wrócić do szkoły pełnej zombie komputerowychJ!

  12. 1,5 godziny przed snem wyłącz elektronikę. Zaniedbując to narażasz się na problemy ze snem.

  13. Przed pójściem spać podsumuj to, co udało Ci się wykonać danego dnia. Doceń siebieJ! Wyciągnij wnioski na następny dzień - czego chcesz robić więcej, czego mniej.

  14. Uspokój umysł. Wieczór to dobry moment do treningu umysłu. Naucz swój umysł, jak ma zatrzymywać pracę i wchodzić w stan relaksu. Wystarczy, byś przez 5-10 minut w pozycji siedzącej odliczał/a oddechy. Kiedy skoncentrujesz uwagę na oddechach, zbędne myśli zaczną się wyciszać

  15. Dbaj o sen. Śpij minimum 8 godzin. To wzmacnia odporność fizyczną i psychiczną.

  Proszę dbaj o siebie i przestrzegaj ograniczeń! To bardzo ważne dla nas wszystkich!

  Pozdrawiam cieplutko i trzymajcie się zdrowo :)

 • Uwaga ważne

  UWAGA WAŻNE!

       W związku  z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w oddziałach przedszkolnych i  szkole oraz trwającą kwarantanną w dniach od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. szkoła będzie zamknięta. W sprawach pilnych proszę kontaktować się tel. 511 783 966 lub 503072974.

   

  Z poważaniem

  Dyrektor szkoły

  Renata Mazur- Wojciechowska

 • Strony z arkuszami zadań - matematyki.

 • Jak się uczyć ;)

 • Zawieszone zajęcia dydaktyczni-wychowawcze

  Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

   w Szkole Podstawowej w Pieszczu

  11.03.2020

  Od 12 do 25 marca 2020 roku funkcjonowanie Szkoły Podstawowej w Pieszczu zostaje czasowo zawieszone. Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  12 i 13 marca br. to dni, w których w oddziałach przedszkolnych i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Natomiast od 16 marca 2020r. do 25 marca 2020 r. szkoła i oddziały przedszkolne nie będą funkcjonowały.

  Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W oddziałach przedszkolnych i szkole 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

  Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

   

  Z poważaniem

  Dyrektor Szkoły

  Renata Mazur -Wojciechowska

 • Matematyka może być ciekawa

  Na lekcjach matematyki i na zajęciach dodatkowych nasi uczniowie uczą się matematyki poprzez zabawę. Niestraszne im są krzyżówki i wykreślanki matematyczne, domina i gry on-line. Wszystko jest proste, jeśli tylko odpowiednio się do tego podejdzie.

   

  Marzena Juszczyk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć